![У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір - Forbes](https://thumbor.my.ua/_HMPCZSgpxJg3SV4hsNG92khAE0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Faf6bf9861a8de055093f8ff236b3ed93.jpg)
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір - Forbes
Українцям можуть підвищити ставки деяких основних податків.
Міністерство фінансів працює над законопроєктом щодо підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору.
Про це пише Forbes з посиланням на джерела.
Повідомляється, що військовий збір можуть підвищити від 1,5% до 5%. Таку ж ставку можуть запровадити і для фізичних осіб-підприємців.
Підвищення ПДВ обговорюється на рівні на 2-3%, зазначає видання.
Ключовою причиною можливого підвищення податків є збільшення військових потреб країни: за словами співрозмовника видання у фінансовому комітеті Верховної Ради, додаткові потреби держбюджету оцінюються в 400-500 млрд гривень.
Скільки наразі отримує бюджет за рахунок податків
З усіх надходжень у бюджет 67,7% – податки. Зазначимо, це тільки дохідна частина бюджету (тобто вона не враховує дефіцит, який покривається кредитам та грантами). Отже, зараз бюджет отримує:
- від ПДВ – 23,8% надходжень
- військовий збір та ПДФО – 16,1%
- податок на прибуток – 14,3%
- акцизний податок – 6%
- місцеві податки та збори – 3,9%
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)