Після двох років полювання: ЗС РФ могли вперше захопити в Україні естонського робота THeMIS
Після двох років полювання: ЗС РФ могли вперше захопити в Україні естонського робота THeMIS

Після двох років полювання: ЗС РФ могли вперше захопити в Україні естонського робота THeMIS

На думку американського аналітика Федеріко Борсарі, захоплення росіянами роботизованої платформи THeMIS може поставити під загрозу українських військових.

У Російській Федерації заявили про захоплення першої роботизованої платформи THeMIS Cargo естонського виробництва, яка стоїть на озброєнні Сил оборони України. Відповідні фото опублікував Telegram-канал окупантів "Два майори".

Окупанти показали два фото апарата, на одному з яких можна розгледіти напис THeMIS, а також назву компанії-виробника — Milrem Robotics. На другому знімку видно, що дрон сильно пошкоджений. У правому верхньому кутку можна помітити частину прапора України.

Захоплена платформа THeMIS
Фото: Telegram
Захоплена платформа THeMIS
Фото: Telegram

Портал Defense News зазначив, що фото опублікували через майже два роки після того, як у вересні 2022 року Центр аналізу стратегій і технологій РФ (ЦАСТ) оголосив про грошову винагороду за захоплення наземного транспортного засобу THeMIS. Представник Milrem Robotics відмовився від коментарів, зазначивши, що в компанії знають про знімки.

Науковий співробітник вашингтонського Центру аналізу європейської політики Федеріко Борсарі в коментарі виданню сказав, що машина на згаданих фото дійсно дуже схожа на модель THeMIS. На його думку, факт захоплення росіянами такого апарату несе в собі деякі ризики.

Як зазначає Федеріко Борсарі, доступ до західних технологій може підкинути російським розробникам нові ідеї або концепції в галузі проєктування. Крім того, окупанти зможуть вивчити типи датчиків і технології шифрування зв'язку, які використовує робот.

"Великий, безпосередній ризик може полягати в тому, що Росія спробує використати зашифровану інформацію або інші збережені дані, якщо такі є, щоб зламати захищений український зв'язок або відстежити українських операторів і визначити їхнє місцезнаходження", — зазначив аналітик.

Нагадаємо, у січні компанія Milrem Robotics повідомила, в Україну було поставлено 14 безпілотних апаратів THeMIS. Сім із них використовуються для перевезення вантажів та евакуації поранених, а інші забезпечені корисним навантаженням для розмінування та розчищення маршрутів. Цими транспортними засобами можна керувати на відстані, що дає змогу солдатам виконувати завдання в безпечних умовах.

У лютому ЦАСТ подвоїв винагороду за захоплення THeMIS, заявивши про готовність заплатити за трофейний наземний апарат 22 000 доларів. Роком раніше російські фахівці пропонували за робота приблизно 11 000 доларів.

Теги за темою
війна Зброя
Джерело матеріала
loader
loader