Міністерство енергетики Росії заявило, що країна перевищила свою квоту на видобуток ОПЕК+ за квітень з "технічних причин".
Цей несподіваний крок, на думку аналітиків і галузевих джерел, свідчить про те, що Москва стикається з проблемами у стримуванні видобутку, зазначає Reuters.
У заяві міненерго сказано, що квітневе перевиробництво пояснюється "технічними особливостями скорочення видобутку на значну величину". Заява була опублікована напередодні зустрічі ОПЕК+ 1 червня, де планується обговорити подальшу політику видобутку.
Reuters повідомляє, що Росія, Саудівська Аравія, а також деякі інші члени групи провідних виробників нафти ОПЕК+ пообіцяли додатково скоротити видобуток нафти на додаток до вже узгоджених домовленостей, щоб підтримати ціни на ринку нафти, який є ключовим джерелом надходжень до їхніх бюджетів.
Олексій Кокін, незалежний аналітик, зазначив, що однією з причин, чому Росія не впоралась зі скороченням видобутку у квітні, було те, що на цей місяць припадало майже три чверті всіх скорочень, які країна зобов'язалася провести у другому кварталі.
"Я думаю, що саме це мається на увазі під "технічними особливостями скорочення виробництва на значну суму". Неможливо так швидко скоротити видобуток", – сказав він.
Рональд Сміт, старший аналітик московської брокерської компанії BCS World of Investments, сказав, що "технічні причини" перевиробництва можуть бути пов'язані з управлінням родовищами, оскільки нафтові родовища, особливо старі, не можуть бути просто "вимкнені" без потенційного пошкодження їхньої кінцевої виробничої потужності.
Джерело агентства в російській компанії повідомило, що було важко скоротити видобуток нафти через складний процес видобутку, включаючи високий тиск у нафтових свердловинах.
За даними ОПЕК, Росія скоротила видобуток нафти в квітні на 154 тисяч барелів на добу порівняно з березнем до 9,29 млн б/д. Видобуток нафти в Росії в першому кварталі в середньому становив 9,42 млн барелів на добу. Квота Росії на видобуток нафти, включаючи додаткові добровільні скорочення в рамках ОПЕК+ на квітень, становила близько 9,09 млн барелів на добу, згідно з підрахунками Reuters.
Джерело: ZN.UA