Україна отримала від Німеччини ще один новітній наземний зенітний комплекс середнього радіуса дії Iris-T-SLM. Система ППО призначена для захисту мирного населення.
Про це пише видання Spiegel.
За даними журналістів, Iris-T-SLM прибув у п'ятницю, 24 травня. Відтак, зараз у Збройних силах України налічується чотири системи Iris-T середньої дальності та одна система малої дальності.
Як повідомляє видання, за останні півтора року системи довели свою ефективність у захисті великих міст від повітряних атак. Зокрема, перехоплювали крилаті ракети, які цілились по критичній енергоінфраструктурі.
Німеччина обіцяла передати дев’ять систем ППО IRIS-T SLM, а також 11 систем ППО IRIS-T SLS, виробництва німецького підприємства Diehl Defense.
Примітно те, що у Бундесверу немає на озброєнні таких систем, оскільки вони нові і їх відправили в Україну одні з перших.
Технічні характеристики ЗРК IRIS-T SLM
IRIS-T SLM є найсучаснішою системою ППО Німеччини, призначеною для знищення літаків, гелікоптерів, дронів, крилатих та балістичних ракет, виробництва Diehl Defense у 2007-2014 роки.
Її найбільша дальність становить 40 км, бойова висота досягає 20 км (знищення ракет до 60 км від об'єкта, що прикривається). У пусковій установці є вісім ракет (стандартна батарея IRIS-T має три пускові установки).
Довжина - 2,9 метра, діаметр – 0,127 метра, розмах крила – 0,35 метра.
Швидкість польоту - до трьох Маха (1020 м/с або 3672 км/год).
Комплекс IRIS-T SLM вирізняється, зокрема, більш потужною версією зенітних керованих ракет IRIS-T. Вони мають твердопаливний двигун із керованим вектором тяги. Це дозволяє забезпечувати кращу маневровість, а також інфрачервону головку самонаведення, що має високий ступінь захисту від пасивних та активних засобів протидії. Тобто ракета може розрізняти теплові пастки та реальні цілі.
Відомо, що вартість комплексу, що складається з РЛС, пункту управління та пускових з ракетами становить за різними даними близько 140 - 178 млн євро.