Вчені припускають, що ці істоти потрапили у влаштовану людьми пастку. Кістки тварин допоможуть з’ясувати, як мисливці кам'яного віку полювали на мамонтів.
Винороб Андреас Пернерсторфер, який ремонтував свій льох в селі Гобельсбург (округ Кремс), що на захід від Відня, зробив "сенсаційне відкриття". Про це пише видання BBC.
Чоловік натрапив на кілька величезних кісток, похованих глибоко у винному погребі, і відразу ж повідомив про це фахівцям, які ідентифікували їх як рештки трьох мамонтів — гігантів Льодовикового періоду.
"Я думав, що це просто шматок дерева, який залишив мій дід. Трохи розкопав, а потім згадав розповіді діда про знайдені зуби — і тоді відразу зрозумів, що це мамонт", — розповів Андреас австрійському суспільному мовнику ORF.
Дослідники Томас Ейнвегерер та Ханна Пароу-Сушон стверджують, що артефакти та деревне вугілля, які знайшли на тому ж місці, що й кістки, вказують на те, що решткам мамонта від 30 тисяч до 40 тисяч років. Вчені припускають, що знайдені істоти загинули, потрапивши у влаштовану людьми пастку.
Ці кістки допоможуть з’ясувати, як люди кам'яного віку полювали на мамонтів.
"Ми знаємо, що люди в той час полювали на мамонтів, але досі не до кінця розуміємо, як саме вони це робили. Така знахідка досліджується вперше за допомогою сучасних методів", — сказала пані Пароу-Сушон.
Востаннє схоже відкриття зробили в Австрії 150 років тому — також у районі Кремса. Після завершення археологічних робіт рештки мамонтів віддадуть у Музей природознавства у Відні.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що мандрівник Кайл Фінлі, який полюбляє вечірні прогулянки пляжем Едісто (Південна Кароліна, США), знайшов скам'янілий зуб американського доісторичного мастодонта.
Крім того, у льодовику Теодул, що у швейцарських Альпах, знайдено 400-річні рештки заможного мандрівника. Чоловік у тонких шкіряних черевиках подорожував з великою кількістю монет, зброї й, можливо, мулів.