Залишили позиції на Харківщині: ДБР відкрило справу проти командування 125 бригади, деталі
Залишили позиції на Харківщині: ДБР відкрило справу проти командування 125 бригади, деталі

Залишили позиції на Харківщині: ДБР відкрило справу проти командування 125 бригади, деталі

Командирів підрозділу львівської тероборони підозрюють у недбалому ставленні до служби, що призвело до втрат територій та техніки. Їм може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження щодо командування 125-ї окремої бригади територіальної оборони, підозрюючи останнє у недбалому ставленні до служби, що призвело до прориву ЗС РФ у Харківській області під час наступу у травні поточного року. Про це стало відомо з ухвали Ленінського районного суду міста Харкова.

За даними слідства, 10 травня біля Стрілечої, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області під час штурмових дій росіян підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції, внаслідок чого ураження противника здійснювалось силами 2 ешелону.

Зазначається, що командування 125 бригади та підпорядкованих 415 окремого стрілецького батальйону 23 механізованої бригади, 172 окремого стрілецького та інших підрозділів не організували належним чином оборону позицій на кордоні з РФ, що призвело до втрати позицій, військової техніки та особового складу.

У рамках розслідування призначено військову експертизу. Кримінальне провадження відкрито за фактами недбалого ставлення до військової служби та самовільного залишення поля бою. Максимальне покарання за цими статтями — 10 років позбавлення волі.

Як інформує "Главком", усього у матеріалах справи фігурує прізвища 28 військовослужбовців, серед яких командувач оперативно-тактичного угруповання, командир бригади, командири батальйонів, командири рот, начальник відділення розвідки штабу.

Аналітики DeepState повідомили, що командира 125 ОБрТрО знято з посади, на черзі управління бригади.

Також, як писали у DeepState, перші атаки бійцям 125-ї 10 травня частково вдалося відбити. Але в районі н.п. Стрілеча один з 400-х стрілецьких батальйонів був змушений покидати позиції через перевагу ворога в живій силі та не відчувши підтримки сусідніх сил.

Аналітики підтвердили, що були факти відходу окремих стрілецьких батальйонів та резервних рот, які, за їх інформацією, були наповнені обмежено придатними та пенсіонерами. Водночас основні сили 125-ї ОБрТрО продовжували спротив.

"Бійці протрималися та дочекалися підходу резервних підрозділів, не давши обвалити фронт", — наголошували у DeepState.

Зазначимо, що про відступ 125-ї бригади ТрО з позицій повідомив у Facebook військовий Денис Ярославский, наголошуючи що біля кордону не було оборонних укріплень.

"Знаю, що ті, що залишили позиції 125 ТрО, вже дають розклад про те, що їм впарювали на підпис акти прийому передачі фортифікацій, які навіть на 30% були не готові як завершене будівництво. Сподіваюся, що винних покарають", – написав він 12 травня.

Після цього командир 125 обр ТрО генерал-лейтенант Артур Горбенко відповів, що інформація про відступ окремих підрозділів із ввірених їм оборонних рубежів є абсолютно неправдивою, з вкрапленням "відвертої ІПСО".

"Відповідально заявляю, що ситуація в смузі оборони нашої бригади складна, але контрольована. Підрозділи 125 обр ТрО ЗСУ дають відсіч переважаючим силам противника, зберігаючи сталість в бойових порядках", — йшлося у повідомленні комбрига.

Він зазначав, що населені пункти, в які зайшов ворог, знаходилися у постійній "сірій зоні", а тому успіх противника є достатньо умовним і коштує йому величезних втрат в техніці і живій силі.

Нагадаємо, що 10 травня, коли Збройні сили Російської Федерації почали наступ на Харківську область, 125-та бригада територіальної оборони України зіткнулася з проблемами в роботі супутникових терміналів Starlink. Експерти вважають, що збої в роботі цих систем можуть бути результатом роботи нових технологій РФ.

Теги за темою
війна Харків Харківська область ДБР
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader