Державне бюро розслідувань розпочало розслідування щодо командування 125 окремої бригади Територіальної оборони через прорив росіян у Харківській області.
У бюро стверджують, що 10 травня біля Стрілечі, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції під час штурму росіян.
Також там заявили, що командування бригади та підпорядкованих їй підрозділів — 415 окремого стрілецького батальйону, 23 механізованої бригади, 172 окремого стрілецького батальйону — не організувало належним чином оборону на кордоні з Росією, що призвело до втрати позицій, техніки та людей.
Йдеться про підрозділи чисельністю до однієї роти, які входили до складу першого ешелону оборони. Як результат наступ росіян довелося відбивати силами другого ешелону оборони.
Провадження розпочали за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 4 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби за умов воєнного стану) та ст. 429 (самовільне залишення поля бою).
ДБР потрібна додаткова інформація, що є у фігрунтів справи, зокрема про:
- виконання бойових розпоряджень на ділянках фронту в Харківській області,
- правдиві дані про укомплектованість військових частин станом на 10 травня,
- документи щодо стану фортифікацій й інженерного обладнання на кордоні з Росією.
Оригінали цих документів містять грифи «Таємно» та «Для службового користування», а тому Ленінський районний суд Харкова суд наказав надати ДБР тимчасовий доступ до цих документів. Управління ДБР у Полтаві вилучає ці документи, щоб проводити розслідування.
В іншій ухвалі від 22 травня у цій же справі зазначається, що в розслідуванні фігурують 56 військових, зокрема командири взводів, радіотелефоністи, санінструктори, гранатометники, стрільці, снайпери, навідники тощо.