Вчені вважають, що в гробницях було поховано представників однієї багатої китайської родини.
Китайські археологи виявили за 580 км від Китаю в провінції Шаньдун одразу три гробниці, яким приблизно 1800 років. Дві з цих гробниць були розграбовані, а ось третя залишилася недоторканою. Вчені вважають, що там були поховані члени однієї багатої родини, пише Live Science.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Хоча дві розграбовані гробниці перебувають у поганому стані, третя залишилася недоторканою і містить понад 70 артефактів, зокрема залізний меч і бронзові дзеркала, поміщені туди в рамках похоронних обрядів.
Усі три гробниці були побудовані в період існування в Китаї Імперії Хань (206 р. до н. е. — 220 р. н. е.) і розташовані за 580 км від Пекіна в селі Дачжуанцзи в південній частині міського округу Жичжао. За словами археологів, гробниці було виявлено під курганом у місцевому парку, який у минулому сильно постраждав унаслідок сільськогосподарської діяльності.
У кожній із трьох гробниць було виявлено останки двох осіб. З огляду на те, що археологи у двох похованнях виявили написи з прізвищем Хуань, то припустили, що весь похоронний комплекс належав одній багатій родині.
Гробниця, яку не розграбували, має довжину 6,7 метра, а її центральну похоронну камеру було заповнено зеленою глиною за деякий час після того, як туди помістили дві труни і похоронний інвентар.
Труни розміщені таким чином, що між ними знаходиться дерев'яна перегородка з декоративними вікнами та дверима. Вчені вважають, що таку подобу житла було створено не просто так, адже в гробниці поруч поховали чоловіка і дружину, але в різний час.
Хоча кістки людей всередині трун зотліли, серед похоронного реманенту вчені виявили бронзові дзеркала, залізний меч, глиняні судини, і мідну печатку для документів. За словами вчених, один під однією з трун знаходився візок для її переміщення і це дуже незвичайна знахідка.
Усі три гробниці стали для археологів важливими відкриттями, але саме не розграбована гробниця допоможе більше дізнатися більше про похоронні обряди в цьому регіоні Китаю часів Імперії Хань. За словами вчених, одна з трун була зроблена зі стовбура єдиного дерева. Труни такого типу, які належать до епохи Імперії Хань, археологи знаходять дуже рідко.
Фокус уже писав про те, як стародавні люди вчилися медицини у диких тварин. Сучасна медицина сповнена ефективних сполук, створених в умовах лабораторій для лікування людей. Однак у стародавні часи, коли люди не мали таких благ, їхнім несподіваним порятунком стали знання, якими з ними поділилися тварини.
Також Фокус писав про те, що вчені знайшли людину, чиї предки були представниками різних біологічних видів. Фрагменти кісток і зубів, виявлені в горах, засвідчили, що існувала людина, батьки якої були неандерталець і денисовець.