Яке завтра, 29 травня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Яке завтра, 29 травня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Яке завтра, 29 травня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Завтра, 29 травня, Міжнародний день Евересту. Віряни вшановують пам'ять мучениці Феодосії. До Нового року залишилося 216 днів.

29 травня 2024 року — середа. 826-й день війни в Україні.

Що завтра за церковне свято

29 травня в церковному календарі – день пам’яті мучениці Феодосії. Також вона відома як діва Тірська. Є однією з пошанованих святих у християнстві. Вона постраждала як мучениця 307 року. Її історія пов’язана з гоніннями на християн, які тривали п’ять років. За переказами, сімнадцятирічна Феодосія підійшла до християнських в’язнів, які чекали на свою страту, і попросила їх пом’янути її перед Богом, коли вони стануть перед Ним.

Воїни, які побачили, що дівчина вклонилася в’язням, заарештували її та відвели до правителя Урвана. Він намагався змусити Феодосію принести жертву ідолам, але вона відмовилася, висловлюючи свою віру в Христа. За це її піддали жорстоким катуванням. Незважаючи на муки, Феодосія з радісним обличчям переносила страждання і відкинула повторну пропозицію правителя принести жертву ідолам.

Згідно з легендою, Феодосію з каменем на шиї кинули в море, але ангели витягли її з води. Після цього її віддали на поживу звірам, які не зачепили її, і врешті-решт їй відсікли голову. Кажуть, що з її уст вилетіла голубка, яка сяяла яскравіше за золото і піднялася до небес. Уночі Феодосія з’явилася своїм батькам у світлому одязі, з вінцем на голові та осяйним золотим хрестом у руці, демонструючи славу, якої вони намагалися її позбавити.

Що не можна робити 29 травня

  • Не можна сумувати, адже за настроєм цього дня створюється майбутнє.
  • Не варто стрибати по землі, урожаю не буде.
  • Заборонено сваритися, сварка затягнеться надовго.

Народні прикмети і традиції на 29 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: заквітло жито — можете білити полотна;
  • день спекотний — до великої кількості білих грибів у лісі;
  • вранці по воді стелиться туман — буде ясна погода;
  • активно літають біля вуликів бджоли — прийде швидкий дощ;
  • багато павуків — чекайте на хорошу погоду;
  • колоситься жито — до великої кількості грибів восени.

Селяни молилися цього дня святій мучениці Феодосії, щоб вона послала їм великий урожай, захистила від хвороб. Від цього дня починали худобу підгодовувати бубликами і печеними коржами, підвищуючи цим її плодючість.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 травня

Які завтра іменини: Олександр, Андрій, Іван, Костянтин, Федот, Марія, Фаїна, Феодосія.

Талісманом людини, народженої 29 травня, є берил. Здавна цей камінь вважали священним символом землі. Берил також називали каменем бізнесу, вірності та щастя у родині.

Цього дня народилися:

  • 1938 рік — український поет Гопцій Микола Пилипович;
  • 1979 рік — українська телеведуча Ганна Гомонай;
  • 1982 рік — українська легкоатлетка, олімпійська чемпіонка Наталія Добринська.

Пам’ятні дати 29 травня

Календар важливих подій в Україні та світі за 29 травня:

  • 363 рік — римський імператор Юліан перемагає армію Сасанідів у битві при Ктесифоні;
  • 526 рік — внаслідок великого землетрусу зруйнувалося одне з найбільших міст античності Антиохія;
  • 1233 рік — монголи входять в Кайфен після успішної облоги та починають грабувати столицю династії Цзінь;
  • 1328 рік — Філіпп VI стає королем Франції;
  • 1384 рік — кастильський король Хуан І бере в облогу Лісабон;
  • 1416 рік — венеційці під командуванням П’єтро Лоредана громлять набагато більший османський флот;
  • 1453 рік — османська армія під проводом султана Мехмеда II захоплює Константинополь;
  • 1630 рік — підписують Переяславську угоду, договір між українською козацькою старшиною і польським гетьманом С. Конецпольським;
  • 1660 рік — в Англії реставровують монархію, новим королем стає Карл ІІ Стюарт, син страченого Карла І Стюарта;
  • 1790 рік — Род-Айленд останнім із первісних 13 колоній-штатів приймає Конституцію США;
  • 1900 рік — компанія "Отіс" реєструє торгову марку "Ескалатор" (пізніше ескалаторами стануть називати всі ескалатори);
  • 1928 рік — Фріц фон Опель на експериментальному автомобілі власної конструкції долає рубіж швидкості 200 км/год;
  • 1942 рік — під час Другої світової війни німецька армія під Харковом завершує оточення понад 250-тисячного угруповання військ Червоної армії;
  • 1945 рік — у Норвегії за співпрацю з нацистами заарештовують письменника, Нобелівського лауреата Кнута Гамсуна;
  • 1953 рік — людина вперше долає найвищу точку планети — на вершину Джомолунгми (8 848 м), тоді піднялись новозеландець Едмунд Персиваль Гілларі і шерп Норгей Тенцинґ;
  • 1964 рік — у Києві відкривають для відвідувачів ботанічний сад;
  • 1985 рік — на стадіоні "Ейзель" (Брюссель) перед початком фінального матчу на Кубок європейських чемпіонів "Ювентус" — "Ліверпуль" стається бійка між вболівальниками команд, під час якої рушиться бетонна загорожа;
  • 1990 рік — 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейська економічна спільнота укладають угоду про створення Європейського банку реконструкції та розвитку;
  • 2003 рік — форвард "Мілана" Андрій Шевченко виграє свій перший трофей за 4 роки, проведені в Італії, забивши останній гол в матчі з "Ювентусом";
  • 2014 рік — поблизу міста Слов'янська, після розвантаження продуктів харчування на 4-й блокпост та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун, був обстріляний з лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК гелікоптер Мі-8МТ (борт "16") Національної гвардії України, на борту якого був генерал-майор Сергій Кульчицький, гине 12 осіб.

Погода на 29 травня

Завтра, 29 травня, в Києві хмарно з проясненнями, без опадів. У Львові сонячно, вдень небо можуть затягнути хмари, опадів не очікується. У Харкові хмарно з проясненнями, без опадів. В Одесі сонячно, опадів не передбачається.

Температура повітря в Києві — +20 вдень та +12 вночі. У Львові — +19 вдень та +11 вночі. У Харкові — +19 вдень та +12 вночі. В Одесі — +20 вдень та +15 вночі.

Який завтра день в Україні і світі 

29 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день Евересту. Святкується на честь першого успішного сходження на найвищу вершину світу, гору Еверест. Цей день є пам’ятним, оскільки він відзначає історичне досягнення сера Едмунда Гілларі з Нової Зеландії та непальського шерпа Тензінга Норгая, які стали першими людьми, що підкорили вершину 29 травня 1953 року.

Також 29 травня Міжнародний день миротворців ООН. Цей день було встановлено Резолюцією 57/129 Генеральної Асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Він присвячений вшануванню пам’яті миротворців, які віддали своє життя за мир та безпеку, а також визнанню важливості та внеску військових, поліцейських та цивільних осіб, які продовжують служити в миротворчих місіях по всьому світу.

А ще 29 травня Всесвітній день здоров’я травної системи. Цей день має на меті привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, які становлять понад 30% випадків від загального числа хвороб людства. Цікавий факт: близько 95% серотоніну — гормону задоволення — виробляється у кишківнику. Тому дуже важливо підтримувати здоров’я травної системи.

29 травня святкують Всесвітній день видри. Це екологічне свято було започатковане Міжнародним фондом виживання видр (IOSF) і має на меті привернути увагу до важливості цих чарівних тварин для місцевих екосистем, а також підвищити обізнаність про загрози, з якими вони стикаються, і необхідність їх захисту. Видри — це хижі ссавці, які живуть у водоймах, печерах, водоростях і відомі своїм розумом та дружелюбністю. Вони мають широкий звуковий діапазон для спілкування, від гавкання до шипіння, і є чудовими плавцями та пірнальниками.

Також 29 травня Всесвітній день розсіяного склерозу. Це глобальна ініціатива, яка має на меті підвищення обізнаності про розсіяний склероз — хронічне та потенційно виснажливе захворювання, що вражає центральну нервову систему, зокрема мозок та спинний мозок.

Джерело матеріала
loader
loader