В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності
В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності

В Естонському місті Сілламяе в рамках Року культурного розмаїття Естонії та відзначення 25-річчя Українського земляцтва Сілламяе «Водограй» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Джерело виховання культуротворчості».

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Естонії.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 1

На відкритті конференції України в Естонській Республіці Максим Кононенко привітав Українське земляцтво Сілламяе «Водограй» з 25-ю річницею з дня його заснування та наголосив на важливості збереження української культурної спадщини під час війни.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 2

«За 25 років діяльності Українським земляцтвом Сілламяе «Водограй» було реалізовано багато освітніх проєктів. Інформація про ці проєкти була представлена на виставці, відкриття якої відбулося перед початком конференції», – йдеться в дописі.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 3

Зауважується, що окрасою виставки стала колекція «Весілля» – це ляльки ручної роботи в українських строях зразка кінця ХІХ початку ХХ ст. виготовлені з полімерної глини, оздоблені спеціальними фарбами та кольоровими стрічками. Автор робіт – Ольга Угнівенко, яка особисто представляла свою колекцію.

На заході також була присутня голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конгресу українців Любов Любчик.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 4

«Від естонського міста Сілламяе… до російського Санкт-Петербурга лише 180 км. У цьому місті близько 90 відсотків мешканців – росіяни, решта – майже в однаковій кількості естонці та українці. Саме в такому середовищі працює недільна школа «Водограй», директоркою якої є Лариса Житник. Навіть у таких непростих умовах ця українська школа тут успішно функціонує, формуючи українську національну сутність, щоб зберегти кожну українську дитину за кордоном в українському векторі», – написала вона на своїй фейсбук-сторінці.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 5

За словами пані Любчик, керівники й учителі українських суботніх і недільних шкіл Естонії: директорка школи «Калина» Руслана Довга ( м. Валга), учителька казкового королівства «Лабора» Марко Терен (м. Таллінн), учителька школи «Стожари» Алла Паскаленко (м. Маарду), директор школи «Надія», Володимир Паламар (м.Таллінн), директорка української школи у м. Тарту Анна Сумик, директорка української школи «Водограй» Лариса Житник (м. Сілламяе) презентували діяльність своїх навчальних закладів і поділилися своїми думками щодо шляхів подолання освітніх викликів, найголовнішим з яких є протидія процесам асиміляції та зросійщення у країні їхнього перебування.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 6

«Сьогодні кожен учитель, який працює в українознавчому освітньому осередку за кордоном, має чітко усвідомити свою державотворчу роль: у діаспорі сьогодні ми навчаємо та виховуємо ти, хто завтра свої можливості та ресурси вкладатиме у розбудову та відновлення України. Головною місією українського учителя за кордоном є не лише навчити читати і писати українською, а й передати дитині відчуття гордості за незламний український народ, відчуття шани до українських героїв, які сьогодні у звитяжній боротьбі виборюють право українців бути, відчуття приналежності до української нації. У кожного – і у вчителя, і в учня за кордоном – у серці має бути Україна, все інше – марнота, друзі ! Маємо бути міцним монолітом у протидії російському ворогові. Наша сила – у нашій єдності», – наголосила  голова СКВОР СКУ.

В Естонії провели конференцію про збереження української національної ідентичності - Фото 7

Як повідомляв Укрінформ. упродовж останніх шести місяців кількість українських біженців в Естонії почала знижуватися.

Фото: Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia, Lyuba Lyubchyk / Фейсбук

Теги за темою
Естонія
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader