Корабель "Прогрес-86" покинув межі Міжнародної космічної станції і завершив свою п'ятимісячну місію в атмосфері нашої планети.
Безпілотний вантажний космічний корабель РФ під назвою "Прогрес-86" від'єднався від одного з модулів Міжнародної космічної станції (МКС) у вівторок, 28 травня. Після чого він попрямував у бік нашої планети, впав на Землю й успішно згорів у її атмосфері за кілька годин, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Насправді немає нічого незвичайного в тому, що вантажні космічні кораблі закінчують свої місії згораючи в атмосфері Землі. Так відбувається постійно і чергове закінчення місії російського вантажного космічного корабля "Прогрес-86" не стало винятком із правил.
Як і планувалося, корабель, на борту якого не було екіпажу, від'єднався від МКС і за дві години увійшов в атмосферу Землі, де і згорів. Це сталося над водами Тихого океану. Але насправді російський космічний корабель не був порожнім. На його борту перебувало сміття, яке потрібно було вивезти з МКС.
Корабель "Прогрес-86" прибув на орбітальну станцію в грудні минулого року. Він доставив на МКС 2,5 тонни продуктів, нового обладнання, а також матеріали для наукових експериментів.
Наразі з орбітальною станцією з'єднані 4 космічні кораблі:
- американський корабель Dragon компанії SpaceX, який у березні цього року доправив на орбіту трьох астронавтів NASA і одного росіянина в рамках місії Crew-8;
- російський корабель "Союз МС-25", який також у березні доправив на МКС одного астронавта NASA і по одному астронавту з РФ і Білорусі;
- американський вантажний корабель Cygnus компанії Northrop Grumman;
- російський вантажний корабель "Прогрес 87".
Як і кораблі серії "Прогрес", Cygnus можна використовувати тільки один раз, тобто ці кораблі також згорають в атмосфері Землі після закінчення своєї місії. Але пілотовані кораблі серії "Союз", а також вантажна і пілотована версія корабля Dragon здатні вижити під час входу в атмосферу Землі. Якщо кораблі РФ приземляються на суші, то кораблі SpaceX — на водну поверхню в океані.
Найближчими днями на МКС вирушать ще 2 космічні кораблі. РФ планує запустити на орбіту вантажний корабель "Прогрес-88" у четвер, 30 травня. А американська компанія Boeing збирається вперше відправити на МКС свій пілотований космічний корабель Starliner із двома астронавтами на борту в суботу, 1 червня. Астронавти мають провести на МКС приблизно тиждень, а потім повернутися на Землю. Якщо все пройде добре, то NASA зможе використовувати ще один корабель для доставки своїх астронавтів на орбіту.
Як уже писав Фокус, китайські астронавти здійснили рекордний вихід у відкритий космос. Двоє астронавтів, які перебувають на космічній станції "Тяньгун", пробули у відкритому космосі довше, ніж астронавти всіх попередніх місій Китаю.
Також Фокус писав про те, що вчені представили проект майбутнього середовища проживання для астронавтів на Місяці, яке має стати основою для місячної колонії. Планується, що це середовище проживання, яке може будуватися саме, буде відправлено на Місяць уже найближчими роками.