Китай женеться за американцями, модернізуючи J-20: яким стане літак, — експерти
Китай женеться за американцями, модернізуючи J-20: яким стане літак, — експерти

Китай женеться за американцями, модернізуючи J-20: яким стане літак, — експерти

У планах китайських інженерів залучити в модернізації технології штучного інтелекту, розробити новий двигун для підвищення скритності, а також покласти на літак роль вузла C4ISR.

Китай продовжує активно розвивати свої авіаційні технології, постійно модернізуючи стелс-винищувач J-20 і готуючись до дебюту бойового літака нового покоління. Льотчик-випробувач НВАК Лі Ган, який проводив перший політ J-20, повідомив в інтерв'ю Центральному телебаченню Китаю (CCTV), що J-20 безперервно вдосконалюється, адаптуючись до сучасних бойових вимог. Про це 30 травня повідомило видання Global Times.

Китайський експерт з військової авіації Фу Цяньшао в інтерв'ю журналістам видання зазначив, що з моменту першого польоту J-20 у 2011 році китайські авіаційні технології значно просунулися вперед. Про це свідчить той факт, що винищувач J-20 містить новітні розробки в галузі аеродинаміки, двигунів, авіоніки, радарних систем і матеріалів.

Важливо Китай готує винищувачі J-20 до сутички з F-16: на що здатні "Могутні дракони" (відео)

Як стверджує Цяньшао, на відміну від американського винищувача F-22, який не отримував значних оновлень з моменту свого створення, технології J-20 нібито постійно розвиваються. Зазначається при цьому, на початку розробки J-20 Китай відставав від США, але тепер, коли йдеться про винищувач нового покоління, "Китай або наздогнав США, або лідирує у світі".

Тенденції та технології майбутнього

За словами аналітиків, новий винищувач, найімовірніше, буде побудований за відкритою архітектурою. Хоча додаткової інформації про новий винищувач поки що немає, спостерігачі відзначають кілька глобальних тенденцій, які, ймовірно, будуть враховані під час його розробки:

  • інтеграція штучного інтелекту;
  • використання безпілотників-відомих;
  • розробка досконаліших двигунів для підвищення швидкості;
  • збільшення ситуаційної обізнаності;
  • підвищення скритності;
  • виконання ролі вузла C4ISR (командування, управління, зв'язок, комп'ютери, розвідка, спостереження і рекогносцировка).

Таким чином, китайська авіаційна промисловість продовжує активно розвиватися, і найближчим часом ми можемо очікувати появи нових, досконаліших бойових літаків, підсумували оглядачі.

Важливо Бойові крила Піднебесної: яким парком новітніх J-20 може похвалитися Китай
Теги за темою
Літак авіація
Джерело матеріала
loader
loader