Нещаслива в коханні. Самка фламінго відклала своє перше в житті яйце у віці 70 років
Нещаслива в коханні. Самка фламінго відклала своє перше в житті яйце у віці 70 років

Нещаслива в коханні. Самка фламінго відклала своє перше в житті яйце у віці 70 років

Птах завжди був стриманим і тримався позаду групи, а тому так і не зміг досягти успіху в пошуку партнера і народженні потомства.

Земля є домівкою для мільйонів різних тварин, і деякі з них не перестають дивувати вчених. Наприклад, самка фламінго Гертруда, яка відклала своє перше в житті яйце у віці 70 років. І це при тому, що середня тривалість життя фламінго становить близько 35 років — простими словами, це велика удача, що Гертруда загалом все ще з нами, пише IFLScience.

Гертруда є частиною яскравої зграї з 62 особин, що мешкають у заповіднику Пенсторп у Норфолку (Англія). На відміну від більшості своїх родичів, самка за десятиліття так і не змогла домогтися успіху в пошуку партнера, принаймні так було до недавнього часу.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами директора заповідника Бена Маршалла, все життя Гертруда була досить стриманою і трималася позаду групи. Однак усе раптово змінилося минулого року, коли самка набула впевненості та "почала фліртувати з усіма хлопцями".

Наприкінці шлюбного сезону Гертруда врешті-решт оселилася з Гілом, який молодший за неї на 33 роки. У результаті, дослідники дійшли висновку, що вік не так уже й важливий у питанні вибору пари і розмноження принаймні коли ти фламінго.

Незабаром після періоду "флірту" Гетруда відклала перше у своєму житті яйце. Дослідники зазначають, що це стало подвійним досягненням для фламінго: по-перше, це перше яйце в житті самки за 70 років, по-друге, як правило, середня тривалість життя фламінго становить 30-40 років. Вчені також зазначають, що в такому літньому віці самки фламінго вкрай рідко відкладають яйця.

На жаль, події були затьмарені тим, що яйце Гертруди не було заплідненим, це означає, що цього року вона не стане матір'ю. За словами Маршалла, попри те, що яйце самки не було заплідненим, сама ця подія вже є досягненням.

До слова, за словами дослідників, Гертруда не єдина, хто прагне "залишатися в грі" до самої старості. Раніше вчені виявили, що найстаріший дикий птах у світі, ляйсанський альбатрос Віздо, у віці 70 років народив на світ пташеня. Зараз птаху 73 роки й довгий час він також був невдачливим у коханні, після того, як його давній партнер зник і вважався мертвим.

Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, що фламінго створюють власні угруповання.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader