Російські олігархи залишаться під тиском санкцій
Як наголосив спецпредставник Євросоюзу з питань санкцій Девід О'Салліван, Євросоюз продовжить санкційний тиск на російських олігархів, адже такі заходи показують ефективність.
Для чималої кількості російських олігархів у санкційних списках Євросоюзу застосовані обмеження: це арешт активів, зокрема нерухомість, будинки, яхти тощо, заморожування банківських рахунків, а також, позбавлення можливості отримувати прибуток від компаній.
Я маю на увазі, що це вже зроблено. Ми постійно оновлюємо список. Ми, звичайно, запроваджуємо санкції проти багатьох суб'єктів у Росії, які беруть участь у війні, або у військовому аспекті, або через економічну підтримку. І це безперервний процес,
– повідомив Девід О'Салліван.
Які санкції ЄС проти Росії
- З березня 2014 року Європа запроваджує обмежувальні заходи щодо Росії у відповідь на окупацію Криму.
- З початком повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році було запроваджено вже 13 пакетів санкцій.
- Заходи у перше чергу покликані послабити економічну базу Росії, а саме – позбавивши її найважливіших технологій та ринків та значно обмеживши її здатність вести війну.
Які тарифи на зернові продукти з Росії
Як повідомили в Раді ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі, в Євросоюзі ввели тарифи на зернові продукти з Росії. Вони набудуть чинності з 1 липня 2024 року. Потрібно додати, що такі обмеження допоможуть запобігатимуть дестабілізації зернового ринку Європи.
Постанова підвищує імпортні тарифи на зернові, олійні та похідні продукти, а також на гранули з бурякового жому та сушений горох з Російської Федерації, а також з Республіки Білорусь, за які наразі імпортери не сплачують або сплачують низькі мита. Крім того, ці товари будуть позбавлені доступу до тарифних квот Союзу,
– сказав міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем.
Водночас віцепрезидент Єврокомісії з питань економіки Валдіс Домбровскіс зауважив, що санкції проти цих товарів наразі не обговорюються.
Зараз ми обговорюємо можливості застосування високих тарифів до певних російських товарів,
– заявив Домбровскіс.
Посадовець додає, що на сьогодні вже існує значний ступінь торговельного розриву між Євросоюзом та Росією. Втім вони готові вивчати нові можливості.