Вічне життя на порозі: учені заявили, що люди можуть подолати старіння вже у 2030-х роках
Вічне життя на порозі: учені заявили, що люди можуть подолати старіння вже у 2030-х роках

Вічне життя на порозі: учені заявили, що люди можуть подолати старіння вже у 2030-х роках

Деякі експерти припускають, що науковий прогрес може дозволити людям жити вічно протягом наступного десятиліття. Вони стверджують, що досягнення такого рубежу може стати можливим вже у 2030-х роках.

Теорія, відома як "швидкість прискорення довголіття", стверджує, що незабаром ми можемо досягти точки, коли старіння стане необов'язковим. Ця концепція припускає, що якщо тривалість життя зростатиме швидше, ніж фактичний процес старіння, то фактично люди зможуть зупинити старіння, пише Daily Star.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Хоча кожна людина має "хронологічний вік", він не обов'язково збігається з її "біологічним віком", який можна сповільнити або зупинити. А тому люди могли б підтримувати молодший "біологічний вік", ніж фактична кількість років, і збільшувати тривалість життя швидше, ніж минає час.

Реймонд Курцвейл, колишній інженер Google, відомий своїми точними прогнозами майбутнього, є провідним прихильником цієї теорії. Курцвейл, який у 1990 році точно передбачив, що до 2000 року комп'ютери перевершать шахістів-чемпіонів, також спрогнозував появу портативних комп'ютерів і смартфонів.

Зі 147 його прогнозів 115 виявилися точними, що дає йому коефіцієнт успішності 86%. У 2005 році він вперше передбачив, що технології дозволять людям досягти безсмертя до 2030 року, і це твердження він повторив у нещодавньому подкасті, припустивши, що люди, яким зараз 30 років або молодші, можуть мати шанс жити вічно.

У дослідженнях у сфері боротьби зі старінням вже зроблено значні прориви. Вчені відкрили методи омолодження клітин і сповільнення процесу старіння, що потенційно може додати незліченну кількість років до людського життя.

Важливо Небезпека прийшла звідки не чекали: мільйони людей опинилися під загрозою розвитку лімфоми

Такі інновації, як ін'єкції стовбурових клітин, клітинне перепрограмування та усунення "зомбі-клітин", що сприяють старінню тканин, знаходяться на передньому краї цих досліджень. Генетик із Гарвардського університету Джордж Чорч і дослідник довголіття Обрі ді Грей також серед тих, хто стверджує, що в найкращому випадку ми зможемо зупинити старіння до 2030-х років.

Крім того, провідні дослідники проблем старіння підтримують нову ініціативу під назвою "Дублінська декларація про довголіття". Ця декларація закликає наукову спільноту зосередитися на зупинці біологічного старіння на клітинному рівні.

Ді Грей, виділяючи актуальність цієї мети, заявив: "Усі знають, що старіння — це погано, всі говорять, що це погано, але ніхто нічого з цим не робить. Це як погана погода — люди застрягли в припущенні, що нічого не можна зробити, навіть якщо ми спробуємо. Ми хотіли покласти край цьому припущенню".

Раніше Фокус писав про специфічний ніж-нюхач, який здатний виявляти рак шийки матки. Дослідники вважають, що новий хірургічний інструмент здатний змінити життя тисяч жінок.

Теги за темою
дослідження наука
Джерело матеріала
loader