Ребекка Шеррок живе з надзвичайно рідкісним розладом – у світі є лише 62 людини з аналогічним діагнозом.
34-річна Ребека Шеррок з Брісбена, що в Австралії, має надзвичайно розвинену автобіографічну пам'ять (H-SAM). Це особливий неврологічний стан під назвою гіпертимезія, який дозволяє людям пам'ятати більшу частину свого життя у найдрібніших деталях, пише видання Metro.
Ребека розповідає, що найперший спогад, який вона може датувати, — це 23 грудня 1989 року, коли її фотографували. Жінка має й раніші спогади, але тоді вона була надто маленькою, щоб зрозуміти концепцію календаря.
"Мій найперший спогад ще з тих часів, коли я була ембріоном в утробі матері. Пам'ятаю, як моя голова була в ногах. На цей момент можу згадати 95% всього, що сталося зі мною в житті", — каже Ребека.
Діагноз австралійці поставили досить пізно — 23 січня 2011 року, коли їй виповнилось 21. H-SAM може спричиняє серйозні проблеми з психічним здоров'ям, зокрема депресію. Шеррок зізналась, що бореться з безсонням та потребує терапії. Перед сном вона слухає класичну музику, а якщо це не допомагає, то приймає препарати, які їй прописав лікар.
Втім, є один беззаперечний бонус від цього захворювання. Ребека використовує його для здобуття нових навичок. Наприклад, за 10 тижнів їй вдалося вивчати французьку та іспанську мови.
За словами експертів, гіпертимезія — надзвичайно рідкісний розлад: у світі є лише 62 людини, які мають таку феноменальну пам'ять.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що 6-річна дівчинка Харлоу Гарднер з містечка Портсмут (графство Гемпшир, Велика Британія) бореться із генетичним захворюванням, яке вважається єдиним у своєму роді — лікарі не знають жодного випадку у світі, коли у пацієнта підтвердився б аналогічний діагноз.
А от 25-річна матір-одиначка Стейсі А'Хірн з Блеквуда, що у Великій Британії, змушена фактично цілодобово стежити за своєю 3-річною донькою Вінтер, яка страждає від рідкісного розладу, через що намагається з’їсти неїстівні речі.