Ознака потенційних інопланетян: виявлені сфери Дайсона мають інше пояснення
Ознака потенційних інопланетян: виявлені сфери Дайсона мають інше пояснення

Ознака потенційних інопланетян: виявлені сфери Дайсона мають інше пояснення

Астрономи заявили про те, що виявили навколо кількох зірок потенційні структури, які могли бути створені не менш потенційними інопланетянами.

Зовсім нещодавно астрономи виявили, що навколо семи зірок можуть перебувати так звані сфери Дайсона, більша частина випромінювання яких випускалася в інфрачервоному діапазоні. Тобто це може бути ознакою того, що навколо цих зірок знаходяться штучно створені позаземним розумом структури для збору енергії. Але автори нової статті, розміщеної на сервері препринтів arXiv, пропонують інше, менш захоплююче пояснення виявленому явищу, пише ScienceAlert.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Як уже писав Фокус, вчені, які представили недавнє дослідження, шукали зірки з потенційними джерелами надлишкового інфрачервоного випромінювання, що передбачає наявність навколо них штучно створених структур — так званих сфер Дайсона. Автори виявили 7 потенційних кандидатів, навколо яких такі сфери можуть існувати.

Одним зі способів пошуку ознак позаземного розуму в космосі є пошук ознак великомасштабних космічних проектів. Уперше ідею про те, що розвиток позаземних цивілізацій може будувати навколо зірок структури для збору енергії для подальшого використання у своїх цілях, запропонував у 1960 році фізик Фрімен Дайсон. Він припустив, що виявити сферу, яка пізніше отримала його ім'я, можна за допомогою надлишкового інфрачервоного випромінювання. Раніше вчені з 5 млн імовірних джерел такого випромінювання виокремили лише сім за допомогою космічних і наземних телескопів.

Уперше ідею про те, що розвиток позаземних цивілізацій може будувати навколо зірок структури для збору енергії для подальшого використання у своїх цілях, запропонував 1960 року фізик Фрімен Дайсон
Фото: ScienceAlert

У новій статті вчені провели аналіз отриманих результатів і вирішили все ж з'ясувати, чим насправді можуть бути виявлені потенційні сфери Дайсона. Для цього вони зіставили дані з минулого дослідження з іншими даними спостережень за космосом.

Вони шукали радіоджерела в радіусі 10 кутових секунд від позицій можливих кандидатів. Для порівняння ширина повного Місяця становить 1860 кутових секунд. Радіоджерела були виявлені у трьох кандидатів, названих A, B і G. Автори нової статті вважають, що навколо семи зірок найімовірніше немає сфер Дайсона, та й узагалі це не зірки, а це далекі галактики, приховані пилом.

Присутність пилу могла зіпсувати розподіл інфрачервоного випромінювання в об'єктів-кандидатів на сфери Дайсона. Принаймні об'єкти А і G найімовірніше є галактиками, а об'єкт B також вважається далекою галактикою.

Автори нової статті вважають, що навколо семи зірок найімовірніше немає сфер Дайсона, та й узагалі це не зірки, а це далекі галактики, приховані пилом
Фото: ScienceAlert

Автори статті пишуть, що були виявлені активні ядра галактик з надсвітловими струменями, які виходять назовні. Цілком імовірно, що в центрах галактик знаходяться квазари, які випускають величезну кількість випромінювання, але гарячі пилові хмари, які закривають їх, приховують більшу частину випромінювання, за винятком інфрачервоного.

Учені з'ясували, чим можуть бути 3 з кандидатів на зірки зі сферами Дайсона, але як щодо решти чотирьох об'єктів? Поки що відповідного галактиці радіоджерела вчені на виявили. Але це не означає, що всі чотири не можуть бути також галактиками, вважають автори нової статті.

Виходячи з цього, поки що немає доказів того, що десь у космосі існують сфери Дайсона, як немає доказів і існування інопланетян. Але це не означає, що і того й іншого не існує.

Фокус уже писав про те, що коїться всередині кротової нори і вченим не сподобалося те, що вони побачили. Дослідники змоделювали прохідну кротову нору, а також те, що може відбуватися в цьому тунелі в просторі-часі.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader