"З ними поводилися вкрай ганебно": у ДПСУ розповіли про стан визволених з полону прикордонників
"З ними поводилися вкрай ганебно": у ДПСУ розповіли про стан визволених з полону прикордонників

"З ними поводилися вкрай ганебно": у ДПСУ розповіли про стан визволених з полону прикордонників

У якому стані перебуваютьзвільнені з полонубійці прикордонної служби, розповів в ефірі телемарафону речник ДПСУ Андрій Демченко, передає 24 Канал.

Виснаження і хвороби

За словами Демченка, двоє визволених військових служили у Донецькому прикордонному загоні та стояли на обороні "Азовсталі". У полон вони потрапили наприкінці травня 2022 року, отже, у російських буцегарнях пробули два роки.

Інші п'ятеро звільнених прикордонників потрапили до полону з першого дня повномасштабного вторгнення. Вони захищали острів Зміїний.

Хлопці дуже виснажені. Втома, саме виснаження, проблеми зі шлунком. Це і астенічний синдром. Це проблеми зі спиною,
– розповів речник ДПСУ про стан побратимів.

За словами врятованих прикордонників, ставлення до них з боку окупантів було "вкрай ганебним".

Демченко наголосив, що попри пережиті нелюдські страждання, захисники мають піднесений настрій, бо таки повернулися на рідну землю. Зараз вони перебувають у медичних закладах, де проходять обстеження. У подальшому на оборонців чекає, як лікування, так і реабілітація. "Це триватиме стільки часу, скільки потрібно для повноцінного відновлення хлопців", – додав речник ДПСУ.

Обмін полоненими 31 травня: що відомо

  • Внаслідок обміну полоненими до України повернулося 71 військовий та 4 цивільних. 70 чоловіків та 5 жінок.
  • Щонайменше третина з врятованих мають поранення, тяжкі захворювання або інвалідність.
  • З полону звільнили 37 представників ЗСУ серед яких 13 бійців Військово-Морських Сил, а також 2 представники Повітряних сил, 21 військовослужбовця Нацгвардії, 7 прикордонників, 6 тероборонців, 4 цивільних українок.
  • 19 захисників обороняли острів Зміїний, 14 військовослужбовців охороняли Чорнобильську АЕС, 10 військових стояли на захисті Маріуполя.
  • Серед визволених – 24-річна поліцейськаМар'яна Чечелюк. Дівчина разом із коханим – бійцем "Азову" – та 15-річною сестричкою Аліною перебували на "Азовсталі". Мар'яну полонили під час евакуації цивільних, коли дізналися про її професію. З фільтраційного табору дівчину направили у Донецьке СІЗО і два місяці тримали в одиночній камері, а звідти – в Оленівській колонії, потім – у в'язниці в Маріуполі, а згодом – у російському Таганрозі.
  • 52-ий обмін від початку повномасштабного вторгнення відбувся за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів.
Теги за темою
Держприкордонслужба
Джерело матеріала
loader
loader