Покинуту шахту у Фінляндії перетворять на гравітаційну батарею: зможе зберігати 2 МВт енергії
Покинуту шахту у Фінляндії перетворять на гравітаційну батарею: зможе зберігати 2 МВт енергії

Покинуту шахту у Фінляндії перетворять на гравітаційну батарею: зможе зберігати 2 МВт енергії

Дослідники знайшли витончене рішення зберігання надлишкової енергії від поновлюваних джерел.

У Фінляндії одну з найглибших шахт у світі, де раніше добували мідь і цинк, перетворять на величезну гравітаційну батарею, здатну зберігати 2 мегавати енергії, пише IFLScience.

Йдеться про шахту в Пюх'ясалмі, яка розташовується в центральній Фінляндії.

Основна проблема з поновлюваними джерелами енергії полягає в тому, що вітер дме і сонце світить не завжди в той час, коли людям необхідна енергія. В особливо вітряні або сонячні дні виробляється занадто багато енергії, що призводить до ситуації, коли споживачам навіть платять за споживання електроенергії.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Очевидним виходом із ситуації є створення сховищ для надлишкової електроенергії. Гравітаційні батареї можуть допомогти людству з цим завданням.

Принцип роботи таких батарей вкрай простий. Вони являють собою механічні пристрої, які використовують надлишкову електроенергію для підняття будь-яких вантажів вгору. Коли ж у мережі не вистачає енергії, підняті вантажі опускають вниз, що живить генератори.

Зазвичай гравітаційні батареї мають форму резервуарів, але дослідники пропонують також використовувати покинуті шахти. У них можна підіймати пісок і каміння на величезну висоту під час періодів надлишкової енергії.

Компанія з Шотландії Gravitricity створила систему лебідок і підйомників, якими можна обладнати занедбані шахти. Проєкт збирається встановити систему на цинково-мідному руднику глибиною 1400 метрів у Фінляндії.

"Оскільки світ виробляє більше електроенергії з переривчастих поновлюваних джерел енергії, зростає потреба в сховищах для надлишку. Наше підземне гравітаційне сховище використовує силу гравітації, щоб створити дешевшу і простішу альтернативу літій-іонним батареям, на створення якої не будуть потрібні рідкоземельні метали", — заявив співзасновник Gravitricity Мартін Райт.

Нагадаємо, нещодавно вчені заявили, що малі модульні ядерні реактори мають надто багато мінусів, щоб стати хорошою альтернативою для виробництва енергії.

Джерело матеріала
loader
loader