ГУР перезапустило портал щодо санкцій проти РФ
ГУР перезапустило портал щодо санкцій проти РФ

ГУР перезапустило портал щодо санкцій проти РФ


Наразі на оновленому порталі доступна детальна інформація про осіб, причетних до депортації українських дітей, а також про іноземні компоненти, виявлені в російській зброї.

Платформа , створена командою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на початку війни, офіційно відновила свою роботу під егідою Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Про це повідомила пресслужба ГУР.

Зазначається, що раніше цьогоріч у ЗМІ з’являлися повідомлення про можливе закриття платформи у зв’язку з незадоволенням західних партнерів переліком так званих міжнародних спонсорів війни, який був ключовим елементом порталу Війна & Санкції. У березні 2024 року публічний доступ до онлайн платформи НАЗК все ж було закрито, а сам орган влади вийшов із заявою про передачу усіх даних Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики України. У заяві також йшлося про те, що усі санкційні реєстри, котрі вело НАЗК, потребують “унормування та визначення державних органів, відповідальних за їх функціонування”.

У розвідці додали, що також у березні в українських ЗМІ зʼявилися новини, що портал Війна & Санкції можуть передати ГУР. Про це тоді заявляли анонімні джерела з самого Управління і колишній очільник НАЗК Олександр Новіков.

“Наразі на оновленому порталі, на якому тепер зображений логотип ГУР, доступна детальна інформація про осіб, причетних до депортації українських дітей, а також про іноземні компоненти, виявлені в російській зброї. У найближчому майбутньому платформа має поповнитися списками осіб, які вже є або повинні потрапити під санкції, реєстром творів мистецтва, що належать підсанкційним особам, переліком портів та аеропортів, які сприяють російській агресії, а також базою даних іноземного промислового обладнання, яке використовується виробниками російської зброї”, – повідомили в ГУР.

Як зазначається на сайті порталу, головною його метою є стримування агресора, збереження життя мирного населення, притягнення до відповідальності спонсорів та співучасників російської агресії, а також зупинення терору.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України поки публічно не коментувало перезапуск платформи. Разом з тим, про подію висловилися інші представники української влади, заявляючи, що на новому порталі “користувачі можуть знайти дані про санкції у різних секторах, включаючи фінансовий, енергетичний, військовий та технологічний, а також дізнатися про ініціативи України щодо посилення санкційного тиску на агресора”.

“Що ж до славнозвісного переліку міжнародних спонсорів війни, то його на оновленій платформі немає. Тим не менш, про можливу появу продукту, присвяченого міжнародному бізнесу, котрий зберігає присутність в РФ, натякає як сам інтерфейс платформи, на якому розробники обіцяють запуск нових баз даних, так і особи близькі до процесу”, – йдеться в повідомлені ГУР.

За словами колишнього очільника НАЗК Олександра Новікова, котрий стояв біля витоків першої версії порталу, у ГУР немає обмежень в зборі інформації про агресора та його поплічників, як це було у випадку з НАЗК.

“Це тільки початок. Хто знає, що ще згодом може з’явитися на порталі? …Можливо, іноземному бізнесу, який все ще продовжує працювати в рф і сплачувати там податки не варто розслаблятися”, – зазначив Новіков.

Нагадаємо, почав діяти сайт, присвячений санкціям, запровадженим проти Росії у зв’язку з її агресією проти України.

Раніше повідомлялося, що уряд закриває перелік Міжнародних спонсорів війни на вебсайті НАЗК. Інформацію звідти передадуть до Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики.



Теги за темою
санкції
Джерело матеріала
loader
loader