Посадковий модуль місії "Чан'е-6" відправив апарат із зібраними зразками місячної породи на орбіту, після чого вони полетять на Землю для подальшого вивчення.
Згідно з повідомленням Китайського національного космічного управління (CNSA), апарат зі зразками, зібраними в кратері Аполлон на зворотному боці Місяця, вирушив до орбітального апарату у вівторок, 4 червня. Контейнер зі зразками буде переміщено в спеціальну капсулу, яка після подолання відстані між Місяцем і Землею має здійснити посадку на півночі Китаю 25 червня, пише BBC.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Уперше в історії вивчення Місяця, вдалося зібрати зразки місячної породи на завжди невидимій для нас стороні супутника Землі. Це сталося завдяки зусиллям китайського посадкового модуля місії "Чан'є-6", який, як уже писав Фокус, успішно приземлився 2 червня в кратері Аполлон, що розташований у більш величезному ударному кратері Басейн Південний полюс-Ейткен. Це один із найбільших відомих кратерів у Сонячній системі, діаметром 2500 км і глибиною до 8 км.
За допомогою роботизованого маніпулятора китайський посадковий модуль успішно зібрав зразки гірської породи на поверхні Місяця, а за допомогою бура, який може зробити дірку завглибшки до 2 метрів, зібрав зразки з внутрішньої частини кори.
Як повідомили в CNSA, контейнер зі зразками був успішно відправлений на спеціальному апараті на орбіту, де він зустрівся з орбітальним апаратом місії "Чан'е-6". Тепер капсула зі зразками буде відправлена на Землю і приблизно 25 червня має приземлитися на півночі Китаю. Планувалося зібрати приблизно 2 кг місячної породи, але невідомо, скільки було зібрано насправді.
Вважається, що інформація, отримана під час аналізу гірських порід зі зворотного боку Місяця, може відкрити завісу таємниці, чому ця прихована від нас частина Місяця сильно відрізняється від видимої із Землі. Також існує припущення, що китайський модуль міг зібрати одні з найдавніших місячних каменів. Також деякі вчені вважають, що аналіз зразків може допомогти виявити абсолютно невідомі мінерали, які ще ніколи не бачили.
Також CNSA оприлюднило фотографії та відеоролик, на якому показано регіон, де приземлився посадковий модуль.
Варто сказати, що Китай залишається поки що єдиною країною у світі, апарати якої змогли здійснити успішну посадку на зворотному боці Місяця. При цьому Китаю вдалося зробити це вже вдруге. У 2019 році посадковий модуль місії "Чан'е-4" вперше в історії приземлився там. Тепер Китай знову увійшов в історію з місією "Чан'є-6". Залишилося тільки дочекатися успішного приземлення капсули зі зразками наприкінці червня, і звісно ж перших результатів дослідження місячної породи. Можливо, вчені зможуть розкрити деякі таємниці Місяця.
Як уже писав Фокус, російський супутник-шпигун виконує дивні маневри на орбіті Землі. Супутник має історію незвичайного маневрування поблизу інших супутників на геостаціонарній орбіті, що викликає підозри щодо його місії.
Також Фокус писав про те, що космічний телескоп Габбл знову зіткнувся із серйозною проблемою, яка не дає йому змоги продовжити спостереження за космосом. Один із важливих приладів обсерваторії працює неправильно і поки невідомо, чи загрожує це закінченням більш ніж 30-річної місії.