При використанні застосунку "Дія" його адміністрація відстежити місцезнаходження чи пересування користувачів не може. У додатку просто немає такої інформації, він лише поєднує користувача з базами даних державних реєстрів.
Про це розповіли у Мінцифрі. Раніше журналісти "Телеграфу" побачили витяг із судової справи, де судді Вищого антикорупційного суду згадували застосунок "Дія". У виданні припустили, що слідство ретроспективно визначило переміщення фігуранта справи саме завдяки інформації з "Дії".
"Дія не відстежує місцезнаходження користувачів. Дія не має власної бази даних та не зберігає персональні дані користувачів, а лише відображає інформацію з державних реєстрів. Тож застосунок не може передавати персональні дані користувачів" – пояснили у міністерстві.
У Мінцифрі припустили, що інформація щодо місцезнаходження та пересування фігуранта могла бути встановлена "шляхом поєднання технічних даних з декількох систем і реєстрів".
Відомство окремо підкреслило, що не володіє деталями справи. Хоча у судовому документі не персональні дані не зазначені, видання "Телеграф" вважає, що це справа групи колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка, якого підозрюють у розкраданні значної суми коштів.
У рішенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду сказано буквально: "Абонент за номером, яким користується особа №6, здійснював інтернет з'єднання у роумінгу. IP-адреси, які використовувались особою №6 для входу в систему "Дія", розташовані в Об'єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах та Туреччині, що підтверджується матеріалами справи".
Як повідомляв OBOZ.UA, , у застосунку "Дія" запустили електронне посвідчення ветерана, яке доступне учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих ветеранів та захисників. Це дозволяє мати посвідчення завжди під рукою, без потреби носити паперовий аналог.
Раніше стало відомо, що Україна активно працює над впровадженням еАкцизу – цифрового інструменту для боротьби з тіньовим ринком алкоголю та тютюну. Зокрема, планується відміна паперових акцизних марок на упаковках цигарок та пляшках зі спиртним, замість яких буде використовуватися QR-код для перевірки продукції.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!