Тривалість відключень залежить від кількості критичної інфраструктури, яка зосереджена у столиці. Саме вона відбирає ліміти у киян.
Тривалість відключень світла у Києві в середньому в два-три рази більша, ніж по Україні. Директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі "КИЇВ24" пояснив, з чим це пов'язано.
Омельченко підтвердив, що нині на плановому ремонті перебувають два атомні блоки, що "дуже багато" в теперішній ситуації.
Ситуацію із відключеннями світла в Києві, Омельченко назвав "Київською енергетичною аномалією" та зауважив, що в Києві в середньому, у 2-3 рази більше тривають відключення світла, ніж по Україні.
"Так відбувається, що та методика, яка затверджена в Міненерго, вона не враховує величезну критичну інфраструктуру, яка розташована в Києві й працює не на киян, а на всю країну. Вона відбирає ліміти саме у киян", — саме тому, за словами Омельченка, коли по Україні відключення можуть тривати по дві години, кияни сидять без світла по 8-10 годин.
Омельченко назвав таку ситуацію "ненормальною" та зазначив, що ініціював перед парламентарями зміну до цієї методики. І постанова уряду вже вийшла. Отже, з 24 червня постанова має діяти, а методика відключень має змінитися, а нерівномірність відключень врегульована.
"Дискримінація киян в цих умовах дуже неправильна. Київ єдине місце, де вчора (4 червня – ред.) ми стояли на межі відключення критичної інфраструктури", — зазначив Омельченко, сказавши, що це треба врегулювати до зими, коли ситуація погіршиться. Адже 5 червня столиця знов опинилась на цій межі.
Ситуація може змінитись завдяки ремонту атомних блоків, імпорту електроенергії та будівництва нових об'єктів генерації.
В Києві ситуація може стабілізуватись, коли діятиме "постанову про справедливість", тобто до кінця червня. Але у липні знов може погіршитись через спеку та використання кондиціонерів.
Нагадаємо, гендиректор YASNO (входить у групу компаній ДТЕК) Сергій Коваленко розповів, чому графіки відключень світла не збігаються.