Японія випускає в море 9-тонну "машину смерті": "перемелюватиме" китів на фарш
Японія випускає в море 9-тонну "машину смерті": "перемелюватиме" китів на фарш

Японія випускає в море 9-тонну "машину смерті": "перемелюватиме" китів на фарш

Уряд країни всіма силами прагне перезапустити китобійний промисел, що помирає у всьому світі, створивши 112-метровий корабель для китобоїв.

Майже 40 років тому 80 країн підписали угоду, що поклала кінець китобійному промислу, який поставив під загрозу зникнення існування одних із найбільших тварин на Землі. За цей час деякі найбільш вразливі популяції китів зуміли відновитися, проте над ними все ще нависає загроза, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Минулого місяця Японія, намагаючись оживити галузь, що вмирає, заявила про відновлення полювання на одних із найрідкісніших і найбільших китів у світі. У результаті кількість комерційних видів китобійного промислу в Японії досягла чотирьох:

  • малі смугастики;
  • кити Брайда;
  • сейвали;
  • фінвали.

Тепер країна представила новий корабель-базу для китобійного промислу під назвою Kangei Maru. Ба більше, 21 травня він вирушив у свій перший рейс із порту Сімоносекі. Відомо, що вартість нового корабля становить 48 мільйонів доларів, його довжина сягає 112,6 метра, а ширина — 21 метр. Вага корабля становить трохи понад 9 тонн — його було розроблено для подолання відстані до 13 000 кілометрів, чого достатньо для подорожі до Антарктичного океану.

Передбачається, що Kangei Maru слугуватиме так званим "материнським кораблем", на який менші китобійні судна зможуть доставляти здобутих китів. На судні є бортова переробна установка, за допомогою якої китове м'ясо будуть обробляти, перевіряти на якість і заморожувати.

За словами президента компанії Kyodo Senpaku, що володіє судном, Хідекі Токоро, надалі вони планують налагодити процес таким чином, щоб усі кораблі працювали як одне ціле, що дасть змогу "зберегти культуру китобійного промислу навічно".

Зазначимо, що рішення Японії відродити китобійний промисел було зустрінуте обуренням міжнародних природоохоронних організацій, які назвали таке рішення "величезним кроком назад". По-перше, фінвали є другими за величиною китами на планеті. По-друге, вбивство китів завдає величезних страждань тваринам — через їхні величезні розміри, просто не існує гуманного способу вбивства. По-третє, кити в океані сьогодні стикаються з цілою низкою загроз, зокрема:

  • зміна клімату;
  • шумове забруднення;
  • зіткнення із суднами;
  • прилов під час промислу.

За словами зоозахисників, у вбивстві одних із найбільших тварин на Землі просто немає харчового, морального або наукового виправдання. Особливо тоді, коли необхідність зберігати китів у всьому світі настільки гостра.

Японія відновила китобійний промисел у червні 2019 року після скандального виходу з Міжнародної китобійної комісії — міжурядової групи, що регулює китобійний промисел. На жаль, попри те, що понад 80 країн підписали угоду про припинення китобійного промислу, кілька країн все ще продовжують полювати на китів, а саме:

  • Норвегія;
  • Данія/Гренландія;
  • Росія;
  • Ісландія;
  • Японія.

До слова, перезапуск китобійного промислу в Японії супроводжувався заявами про те, що деякі популяції китів відновилися на стільки, що вони нібито споживають риби в рази більше, ніж весь людський промисел. На жаль, дійсність така, що китам дійсно вдалося відновитися завдяки забороні на полювання, проте жоден вид так і не зміг відновити свою популяцію до тих розмірів, якою вона була до початку китобійного промислу.

Раніше Фокус писав про те, що вчені навчилися відстежувати найпотаємніших тварин в океані: ми знаємо де вони живуть.

Теги за темою
дослідження вчені Японія
Джерело матеріала
loader