Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт від республіканців, який передбачає санкції проти Міжнародного кримінального суду у зв'язку з рішенням його прокурора про видачу ордерів на арешт ізраїльських посадовців через війну в Секторі Гази.
Рішення підтримали 247 голосами «за», а 155 конгресменів проголосували «проти», причому 42 демократи приєдналися до республіканців, щоб підтримати цей документ, пише Reuters. Також не було жодного республіканця, який би проголосував «проти».
Очікується, що законопроєкт не винесуть на розгляд у Сенаті, де більшість складають демократи, але у ньому відображена постійну підтримку Ізраїлю в Конгресі від Палати представників на тлі міжнародної критики ізраїльської військової кампанії у Секторі Гази.
Законопроєкт передбачає накладання санкції на людей, причетних до переслідування американців або громадян союзників США, які не є членами МКС, зокрема Ізраїлю.
Якщо документ приймуть, це заблокує в'їзд посадовців МКС у Сполучені Штати, анулює їм будь-які американські візи та обмежить їх у проведенні операцій із американською нерухомістю.
Минулого місяця Білий дім розкритикував рішення МКС про видачу ордерів на арешт ізраїльських чиновників.
Прокурор МКС Карім Хан заявив, що у нього є достатні підстави вважати, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, начальник штабу оборони і три лідери бойовиків ХАМАС «несуть кримінальну відповідальність» за військові злочини і злочини проти людяності.
Перспектива видача ордеру на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та ізраїльських високопоставлених військових існувала вже давно. Зупинити розвиток подій у такому напрямку намагались не лише у Ізраїлі, але ордер уже видано. Про наслідки можливого рішення МКС для України, та до чого тут справа Путіна читайте в статті Володимира Кравченка на ZN.UA «Суд у Гаазі може прирівняти Нетаньягу до путіна. Чому це погано для України».