Про це під час брифінгу повідомив виконувач обов'язків керівника Миколаївської обласної прокуратури Денис Фальченко, передає кореспондент Укрінформу.
"Через невідповідність тендерної документації та обрання переможцем торгів учасника, пропозиція якого була економічно невигідною, прокурори подали позови про визнання недійсними договорів щодо реконструкції водогону у місті Миколаєві на суму близько 600 мільйонів гривень та повернення сплачених бюджетних коштів. Ці справи розглядаються Господарським судом", - сказав Фальченко.
За його словами, ще п'ять позовів за аналогічними фактами на суму близько 200 мільйонів гривень очікують сплати судового збору і також будуть подані до суду.
Крім того, невиконання підрядниками своїх зобов’язань за договорами стало підставою для позовів про розірвання договору капітального ремонту стадіону в Миколаївському районі вартістю 16 мільйонів гривень, а також для стягнення штрафу за несвоєчасне виконання договору ремонту дороги у місті Миколаєві на суму понад пів мільйона гривень.
Загалом з початку цього року у сфері захисту економічних інтересів держави органами обласної прокуратури області вже заявлені позови на близько три мільярди гривень, у тому числі, понад 660 млн грн – у бюджетній сфері. Судами розглянуто та задоволено позови на суму понад 1,7 мільярда гривень, з яких понад 240 млн грн стосуються публічних закупівель.
Фальченко також наголосив, що порушення законодавства при проведенні закупівель за державні кошти допускають у своїй діяльності як бюджетні установи та органи місцевого самоврядування, так і державні та комунальні підприємства у всіх районах області.
Як повідомляв Укрінформ, з державного бюджету Миколаївській ОВА виділено 1,2 мільярда гривень на реконструкцію водогону у місті Миколаєві, який значно постраждав від солоної води.
Питна вода у кранах мешканців Миколаєва зникла 12 квітня 2022 року через перебитий загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. З того часу там тече лише технічна солона вода, яку подають з Бузького лиману.