Росіяни вже вигадали систему, яка захищає танки від FPV-дронів — це дешеві та доступні решітки-"мангали", які можна встановити ледь не під час бою. Щоб створити суттєво оновлений танк, РФ знадобляться великі суми коштів, пояснили експерти.
У РФ зареєстрували винахід, який має допомогти врятувати екіпаж російського танка, якщо у нього влучив український снаряд. Винахід з'явився після того, як протягом двох років війни ЗС РФ втратили більше танків, ніж мали до вторгнення в Україну. Про особливості системи катапультування танкового екіпажа розповіли експерти порталу Defense Express.
Експерти звернули увагу на допис користувача соцмережі X (Twitter), пов'язаного з ресурсом btvt.info, на якому пишуть про російські танки. У дописі, опублікованому 4 червня, ідеться про патент на танк з катапультуванням екіпажу. Автор розмістив дві ілюстрації, які давали можливість зрозуміти, як працюватиме система. На думку експертів Defense Express, з цим винаходом у росіян можуть бути проблеми.
Згідно з ідеєю російських конструкторів, екіпаж перебуває у спеціальній капсулі з піропатроном. Капсула розташована у передній частині танка, має спеціальні осі повороту і встановлена на полози з пружинами і стяжками. Експерти помітили на схемі, що екіпаж захищається від боєзапасу бронеплитою, а снаряди вкладаються так, щоб "дивитись" в інший бік.
Автор публікації не описав докладно, як відбувається катапультування. Лише повідомив, що при цьому спрацьовує гальмо і заглушується двигун.
У новій катапульті експерти виявили дві проблеми:
- по-перше, ідеться про серйозне вдосконалення конструкції і це надто дорого;
- по-друге, навіщо вигадувати щось нове, складне і дороговартісне, якщо у росіян вже є винахід, який допомагає захистити танк. Ідеться про решітки-"мангали", які можна легко і дешево наварити у польових і заводських умовах, написали експерти.
На порталі DE нагадали, що росіян підштовхнула до цього винаходу проблема, яку виявили час російсько-української війни. Зокрема, ЗС РФ втратили 7806 танків, тобто удвічі більше, ніж мали у робочому стані до початку війни. Крім того, на відео з поля бою не раз видно, як відлітає башта танка після детонації боєприпасів — у такому випадку шансів на виживання екіпажу не було.
Зазначимо, раніше Фокус розповідав про нові способи захисту, які використовують росіяни для захисту від повітряних засобів ураження ЗСУ. Наприклад, весною 2024 року на полі бою з'явились танки-черепахи, повністю оббиті залізними плитами, а згори обкладені засобами РЕБ. Подібні пристосування українців помітили у Красногорівці, і підбити їх вдавалось не з першого разу. Інший винахід ворога — гольф-кар та мотоцикли, які оббивались решітками. Також були фото бронемашин, до яких приварили металеві клітки, а внизу пустили ланцюги, що дрон не підлетів знизу.
Нагадуємо, 3 червня група "Інформаційний спротив" розповіла про чергові рекордні втрати техніки ЗС РФ на полі бою в Україні.