На 11:00 8 червня запланований протест руху «Метро після перемоги» під стінами Київської міської адміністрації . Активісти закликали небайдужих киян «виходити, щоб у Київської мерії не залишилось сумнівів в позиції громади».
«Окрім того, що тендер сам по собі має низку корупційних ознак — закороткий термін прийому заявок, дискримінаційні вимоги — він є чіткою демонстрацією позиції київської мерії: місто буде жити і розвиватись так, наче війна відбувається в іншому світі. У розмові з Кличком ми почули ідею, що Київ має бути “взірцем” для всіх інших міст. Ми згодні: Київ має подати чіткий знак, що всі доступні кошти мають бути спрямовані на підтримку армії», — пояснила позицію руху «Метро після перемоги» його організаторка Олександра Наконечна.
Протестувальники переконані в тому, що дві станції метро мілкого залягання не зможуть покрити потреби Виноградаря в безпечних укриттях. Вони працюють над проєктом перерозподілу коштів на ремонт десятків укриттів по району та допомогу армії.
Під час першої акції руху, 24 травня, ініціативна група заявила про себе і передала звернення в КМДА. У зверненні активісти запропонували розподілити майже 14 млрд з тендеру так:
- 40% суми — Департаменту муніципальної безпеки КМДА для закупівлі матеріального забезпечення для Збройних сил України;
- 40% суми спрямувати на підвищення одноразової фінансової допомоги для мобілізованих киян з 30 тис. грн до 50 тис. грн;
- 20% суми — на програму «Захисник Києва».
Після другої акції, 29 травня, протестувальників прийняв міський голова Києва Віталій Кличко.
Акції руху «Метро після перемоги» анонсують у телеграм-каналі політичного клубу «СУП».
Фото за акції: рух «Метро після перемоги»
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.