Гельсінські безпекові домовленості більше не існують - президент Фінляндії
Гельсінські безпекові домовленості більше не існують - президент Фінляндії

Гельсінські безпекові домовленості більше не існують - президент Фінляндії

Гельсінські домовленості в рамках ОБСЄ, які були основою Європейської безпеки протягом десятиліть, більше не існують, тож європейські країни мають шукати новий шлях для подальших міжнародних відносин, у тому числі – в рамках Саміту миру, що відбудеться у Швейцарії вже за два тижні.

Про це сьогодні у Гельсінкі, під час спільної з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом дискусії щодо сучасних викликів та майбутнього Альянсу, заявив президент Фінляндії Александр Стубб. Згаданий форум відбувся під егідою Атлантичної ради в рамках візиту керівника НАТО до Фінляндії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Нам також треба починати говорити про мир, про шляхи, які можуть нас призвести до миру. Саме це ми будемо робити менш ніж за два тижні у Швейцарії, разом із Президентом Зеленським та за участі більше 100 країн. Нам треба почати пошук цього шляху до припинення вогню та до миру, і після цього – до переговорів про якійсь новий тип відносин. Я думаю, буде вірним сказати, що безпекова структура, створена в Гельсінкі у 1975 році в рамках ОБСЄ, більше не існує в тому вигляді, в якому ми її уявляли. Саме тому ми маємо намагатися знайти шлях до діалогу», - сказав президент Фінляндії.

Він наголосив, що у поточній ситуації варто чітко усвідомлювати – Росія буде продовжувати кінетичну конвенційну війну проти України, оскільки це є «першим номером» її стратегії. Водночас росіяни будуть продовжувати «тестувати» стійкість західних країн із застосуванням різного роду гібридних атак, що може стосуватися кібернетичної сфери, інформаційних маніпуляцій, або навіть вилитися в акти саботажу. Ключовим у цій ситуації є залишатися спокійними й зібраними, своєчасно оцінювати ситуацію, та готуватися до такого розвитку.

«Коли ця війна завершиться, і російська економіка почне дещо відновлюватися, вона буде настільки глибоко де-модернізована, що Росія опиниться, ймовірно, у ситуації, що є дуже близькою до тієї, що утворилася після розпаду Радянського Союзу у 1991 році. Саме з такою Росією нам доведеться мати справу у майбутньому», - додав Александр Струбб.

Як повідомляв Укрінформ, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Очікується, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів, які об’єднаються обговорення можливих шляхів реалізації української Формули миру. На цей час участь у саміті підтвердили понад 100 країн і міжнародних організацій.

9-11 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний 75-й саміт НАТО, однією з головних тем якого буде продовження допомоги Україні у її захисті від російської агресії, та подальше зміцнення оборонного потенціалу Альянсу у відповідь на зростаючі глобальні виклики у сфері безпеки.

Фото: ОП

Теги за темою
ОБСЄ Швейцарія
Джерело матеріала
loader
loader