Річ у тім, що фейкова адреса проживання – це порушення правил військового обліку. У таких випадках протокол можуть не складати, а відразу призначати штраф і блокувати рахунки.
Що буде, якщо у Резерв+ вказати фейкову адресу
Загалом, введення фейкової адреси в Резер+ матиме негативні наслідки для військовозобов'язаного. Річ у тім, що поштове повідомлення, у якому проставлено відмітку про відсутність особи за адресою, вказаною у застосунку, може вважатися підтвердним документом для ТЦК, щоб представники не складали протокол, а відразу винесли постанову про накладення штрафу. Окрім того, військовозобов'язані, які вказали фейкову адресу, можуть опинитися із заблокованими банківськими рахунками.
Так, справи про порушення військового обліку розглядають у межах статей 210 і 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відтак, на чоловіка можуть накласти штраф до 25,5 тисячі гривень, а для бізнесу – 59,5 тисячі гривень. Якщо не сплатити штраф протягом відведеного строку, то рахунки військовозобов'язаного можуть заблокувати, а майно – відібрати в порядку виконавчого провадження.
Що є підтвердженням вручення повістки
У постанові Кабміну 560 мовиться, що підтвердженням про вручення повістки є:
- особистий підпис про отримання повістки,
- відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки,
- а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.
Якщо ж повістку надіслали поштою, то підвтердженням є:
- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.