⁠"Укргідроенерго" готує позов проти РФ на 2,5 млрд євро: росіян вже сповістили
⁠"Укргідроенерго" готує позов проти РФ на 2,5 млрд євро: росіян вже сповістили

⁠"Укргідроенерго" готує позов проти РФ на 2,5 млрд євро: росіян вже сповістили

Генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота розповів про намір подати позов проти Росії на 2,5 млрд євро. Вказана сума – збитки в результаті підриву Каховської ГЕС. 

"Ми готуємо позов до Росії та вже надіслали їм повідомлення, претензію щодо сплати цієї суми, і якщо протягом пів року не відбувається відшкодування, ми подаватимемо позов до міжнародного арбітражного суду. Ми знайшли можливість, як поінформувати Росію – зробили це за допомогою європейських друзів і маємо відмітку, що і канцелярія їхня,  і президент їхній, і  МЗС, і всі структури, які повинні отримати ту претензію, вони отримали", – розповів Сирота в інтерв'ю DW.

Україна має намір відновити Каховське водосховище: країна втратила 35 відсотків прісної води, це найбільше водосховище, яке було в каскаді Дніпра. Без цього об’єкту неможливо забезпечити водою чотири області та Крим. 

"Ми втратили судноплавство, ми втратили можливість наповнювати водосховище, ставки-охолоджувачі для Запорізької атомної станції. Ми бачимо, що йде обміління колодязів, ми розуміємо, що буде засолення ґрунтів. І тому однозначно водосховище треба відновлювати", – каже він. 

Підрив Каховської станції набув  міжнародного резонансу,  багато юридичних компаній готові захищати в судовому процесі Україну щодо відшкодування Росією цих збитків, каже гендиректор. 

"Тобто така робота ведеться з міжнародними донорами. Щодо вартості нової Каховської ГЕС, то ми плануємо, що вона буде дещо потужніша. Бо та, що була, мала потужність 343 МВт, і ми планували добудувати там ще одну станцію потужністю 270 МВт, тобто приблизно 615 МВт", – каже Сирота. 

Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.

Режиміввідключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень (ГПВ) запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader