Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.
Найбільш відомим серед шістьох кандидатів є спікер парламенту Ірану62-річний Мохаммад Бакер Калібаф. Він раніше був мером іранської столиці Тегерана та має тісні зв’язки з Корпусом вартових Ісламської революції (КВІР).
Проте багато хто пам’ятає Калібафа як генерала КВІР, який брав участь у жорстоких репресіях проти студентів іранського університету в 1999 році.
За даними ЗМІ, він також наказував використовувати вогнепальну зброю проти студентів у 2003 році, коли обіймав посаду начальника поліції країни.
Сам Калібаф невдало балотувався в президенти Іранув 2005 і 2013 роках. Він також вийшов з президентської кампанії 2017 року, щоб підтримати Раїсі, який тоді вперше балотувався і врешті-решт не був обраний.
Зазначається, що Рада опікунів вже вдруге дискваліфікувала колишнього президента Махмуда Ахмадінежада від участі у виборах. Його запам’ятали за криваве придушення протестів у 2009 році та за те, що він ставив під сумнів Голокост.
Як повідомлялося, у травні президент Ірану Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ країни Хосейн Амір Абдоллахіан загинули внаслідок аварії гелікоптера.
Раїсі став другим президентом Ірану, який помер перебуваючи на посаді. У 1981 році внаслідок вибуху бомби загинув тодішній президент країни Мохаммад Алі Раджаї.
Фото: Getty Images