Велика удача. Вчені вперше в історії зафіксували сім'ю найрідкісніших леопардів у світі
Велика удача. Вчені вперше в історії зафіксували сім'ю найрідкісніших леопардів у світі

Велика удача. Вчені вперше в історії зафіксували сім'ю найрідкісніших леопардів у світі

Фотопастки на Борнео зняли самку надзвичайно рідкісного димчастого леопарда з двома дитинчатами — це перші в історії кадри такого роду.

Борнейські димчасті леопарди (Neofelis diardi Borneensis) — надзвичайно рідкісні тварини, що перебувають під загрозою існування. Їх надзвичайно рідко можна зустріти в природному середовищі існування, а тому вчені були приємно здивовані настільки рідкісними кадрами, отриманими за допомогою фотопастки, пише Live Science.

Фотопастки були встановлені в національному парку Танджунг-Путінг, де одна з них зафіксувала цілу сім'ю борнейського димчастого леопарда: самку та її двох дитинчат. Дослідники зазначають, що ці кадри стали першими знімками такого роду. Крім того, вони дають надію на те, що цей вид, який перебуває в уразливому становищі, все ще розмножується.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Пастки були встановлені співробітниками природоохоронної організації "Фонд орангутангів" і були розставлені по всьому лісі. Команда мала намір у такий спосіб стежити за переміщеннями тварин і їхнім перебуванням у цьому районі. Співробітники Фонду орангутангів зазначають, що борнейські димчасті леопарди й раніше потрапляли в об'єктиви камер на острові, проте це вперше, коли на знімках видно всю сім'ю.

Борнейський димчастий леопард — один із двох підвидів Зондського димчастого леопарда, що мешкають в Індонезії. Другим підвидом є суматранський димчастий леопард, що мешкає на острові Суматра. Дані Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) свідчать про те, що борнейські димчасті леопарди вирізняються невеликими мітками у вигляді хмаринок з виразними плямами та широкою подвійною смугою на спині.

Представники цього виду неймовірно спритні лісові мисливці, чиї гнучкі суглоби чудово пристосовані для бігу і стрибків у кронах дерев — їхні щиколотки можуть повертатися на 180 градусів, щоб спускатися з дерев головою вперед. Як правило, представники цього виду воліють полювати на мавп, кішок і гризунів у густих лісах.

На жаль, дослідникам не так багато відомо про їхнє життя, оскільки вони особливо активні вночі. Вважається, що вони розмножуються цілий рік і досягають статевої зрілості у віці 2 років. На жаль, їм рідко вдається дожити до репродуктивного віку — причиною тому є руйнування звичного середовища проживання і незаконне браконьєрство.

Дані свідчать про те, що втрата середовища існування через надмірну вирубку лісів призвела до скорочення популяції борнейських димчастих леопардів щонайменше на третину. У результаті вид внесли до списку тварин, що перебувають під загрозою зникнення. На щастя, нові кадри дають надію на те, що борнейські димчасті леопарди все ще успішно розмножуються.

Раніше Фокус писав про те, що вчені зняли рідкісні кадри годування горбатого кита під водою.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader