Галактика-канібал: нове відкриття змінює уявлення про історію Чумацького Шляху
Галактика-канібал: нове відкриття змінює уявлення про історію Чумацького Шляху

Галактика-канібал: нове відкриття змінює уявлення про історію Чумацького Шляху

Учені з'ясували, що наша галактика проковтнула сусідню галактику набагато пізніше, ніж вважалося раніше.

Нове відкриття змінює розуміння історії еволюції Чумацького Шляху. Автори дослідження, опублікованого в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, з'ясували, що наша галактика пережила зіткнення з іншою галактикою приблизно на 5 млрд років пізніше, ніж показували попередні дані, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Злиття галактик є поширеним явищем у Всесвіті. Великі галактики поглинають карликові галактики, за рахунок цього зростають, набирають масу і наповнюються новими зірками. У Чумацького Шляху є багато галактик-супутників, які в далекому майбутньому стануть його частиною. Також астрономи припускають, що через кілька мільярдів років Чумацький Шлях зіллється з галактикою Андромеди і з'явиться новий великий об'єкт.

Астрономи протягом багатьох років вважали, що останнє значне злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою під назвою Гайя-Енцелад відбулося приблизно 8-11 млрд років тому. Це злиття призвело до серйозних змін у нашій галактиці, і вона стала такою, якою ми знаємо її зараз.

Космічний телескоп Gaia займається нанесенням на карту мільярдів зірок Чумацького Шляху, а також стежить за їхнім розташуванням і рухом у космосі. Аналіз отриманих даних дав змогу астрономам виявити, що деякі зірки рухаються таким чином, що вони точно прибули з іншої галактики, а Чумацький Шлях, найімовірніше, не один раз поглинав інші галактики.

Унаслідок злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою утворюються потоки зірок, які астрономи назвали галактичними "зморшками". Дослідження показало, не всі "зморшки", що виникли внаслідок злиття з галактикою Гайя-Енцелад, є однаковими. Науковці стверджують, що деякі з них виникли внаслідок набагато нещодавнішого злиття, яке відбулося 3 млрд років тому.

Астрономи протягом багатьох років вважали, що останнє значне злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою під назвою Гайя-Енцелад відбулося приблизно 8-11 млрд років тому. Це злиття призвело до серйозних змін у нашій галактиці, і вона стала такою, якою ми знаємо її зараз
Фото: ESA

За словами вчених, якщо людина з віком покривається зморшками, то у випадку з Чумацьким Шляхом справи йдуть інакше. Тобто з часом галактика стала мати менше "зморшок". Вивчаючи, як зникають ці "зморшки", вчені з'ясували хронологію останнього великого зіткнення галактик.

Автори дослідження кажуть, що, як показують результати, останнє значне злиття Чумацького Шляху з іншою галактикою відбулося набагато пізніше, ніж передбачалося, а саме приблизно на 5 млрд років пізніше. Автори кажуть, що для того, щоб "зморшки" із зірок були так чітко помітні, ці зірки повинні були стати частиною Чумацького Шляху набагато пізніше, а не 8 млрд років тому.

Хоча вчені визнають, що вони отримали дані, спостерігаючи за зірками, які знаходяться відносно недалеко від Сонця в межах 16 тисяч світлових років. Тому, можливо, розподіл зірок у більш далекому космосі може показати іншу картину того, що відбувається.

Якщо результати дослідження знайдуть підтвердження в подальших спостереженнях, то це може змінити розуміння історії еволюції Чумацького Шляху і тієї ролі, яку відіграє зіткнення галактик на їхнє формування.

Як уже писав Фокус, газові циклони в атмосфері Юпітера схожі на океани Землі. Юпітер, по суті, є величезним океаном із газу, вважають учені.

Також Фокус писав про те, що собою являє нерозв'язувана задача трьох тіл і що з показаного в однойменному серіалі є правдою, а що ні.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader