Шахраї взялися за родичів зниклих в окупації: розкрито нову схему обману
Шахраї взялися за родичів зниклих в окупації: розкрито нову схему обману

Шахраї взялися за родичів зниклих в окупації: розкрито нову схему обману

В Україні активізувалися шахраї, які видурюють гроші в українців, чиї родичі перебувають у полоні окупантів.

В Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що зловмисники створюють фейкові сторінки в соцмережах і додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб. Після цього вони телефонують родичам та починають у різний спосіб просити гроші.

Як не потрапити у пастку кіберзлочинців?

У зв’язку з цим Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає не надавайте свої контакти незнайомим особам та не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Якщо зловмисник не знає про вас, він не зможе вас потурбувати.

Крім того, українцям радять не вірити обіцянкам незнайомців в інтернеті – вони не будуть шукати ваших рідних чи надавати вам інші послуги. Пошуками зниклих безвісти та військовополонених професійно та безкоштовно займаються фахівці уповноважених державою органів.

Що робити, якщо в інтернеті пропонують допомогу за гроші?

Якщо ж з вами зв’язалися та пропонують допомогти з пошуками ваших близьких на окупованих територіях, про це радять повідомити до правоохоронних органів або до Координаційного штабу. Завдяки зверненням громадян чимало шахраїв вже наразі перебувають під слідством.

Якщо ж ви, або ваш знайомий потрапили до ворожого полону, повідомте про це на гарячу лінію Національного інформаційного бюро за номером: 16-48 або (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону). Бюро також збирає інформацію про зниклих, депортованих та примусово переміщених дорослих та дітей, примусово мобілізованих та загиблих на тимчасово окупованих територіях.

Раніше OBOZ.UA повідомляв про іншу шахрайську схему, що поширюють Україною з метою скомпрометувати акаунти громадян у популярних месенджерах. Тепер кіберзлочинці використовують тему участі дітей у мистецьких змаганнях.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader