Користувачі мережі зазначили, що американський P-8 і канадський літак P-3 Orion, оснащені передовими гідролокаційними системами, розпочали пошук російської субмарини, яка може перебувати в десятках миль від Флориди.
Росія направила на Кубу атомний підводний човен "Казань" класу "Ясень-М", через що ВМС США запустили в небо "мисливця за підводними човнами" літак P-8 Poseidon. За інформацією каналу US Civil Defense News, російська субмарина розташована за 70 миль від узбережжя Флориди.
"Полювання триває! ВМС США P8 Poseidon "Sub hunter" пролітає над узбережжям Флориди в пошуках нелегального російського підводного човна", — йдеться в повідомленні.
Після офіційної заяви російської сторони про відправлення до Карибського басейну носіїв гіперзвукових ракет "Циркон" — фрегата "Адимрал Горшков" і атомного підводного човна "Казань" ВМФ Росії, Вашингтон заявив, що уважно стежитиме за маневрами російських кораблів.
Як повідомили оглядачі Bulgarian Military, заява викликала інтерес користувачів мережі, які почали відстежувати повітряну активність біля південного узбережжя США. Було зазначено, що в пошуках російської субмарини також бере участь Канада, відправивши з цією місією свій літак Lockheed P-3 Orion.
На скріншотах із додатків для відстеження повітряного руху видно, що ці літаки працюють у певному квадранті, літаючи по колу під час пошуків. Однак про результати цієї канадсько-американської військово-морської операції поки що нічого не відомо.
"З огляду на близькість новітніх російських кораблів до американського флоту, ситуація залишається напруженою. Однак важливо враховувати і потенційний вплив на союзників Росії. Розміщуючи ракетні установки "Циркон" на Кубі — країні, яка не підтримала дії Росії в Україні, — Кремль, схоже, оцінює реакцію", — зазначили журналісти.
Можливості західних "мисливців за субмаринами"
Застосування літаків P-8 Poseidon і P-3 Orion для пошуку підводних загроз біля узбережжя Флориди цілком виправдане, вважають експерти. Ці літаки використовують передові гідролокаційні системи, які включають активний і пасивний сонар. Активний гідролокатор випромінює звукові хвилі, які відбиваються від об'єктів, даючи змогу літаку виявити місце розташування підводного човна за повернутими ехосигналами. Пасивний же сонар, навпаки, слухає звуки, які видають підводні човни, як-от шум двигуна або кавітація гвинта, щоб визначити їхню присутність і місце розташування.
Обидва літаки також використовують гідроакустичні буї, що скидаються, які можуть випромінювати сонарні імпульси або слухати підводні звуки. Зібрані дані передаються на борт літака, де аналізуються для виявлення і відстеження підводних човнів.
На додаток до цього, літаки P-8 Poseidon і P-3 Orion оснащені системами радіоелектронної розвідки (ELINT) і сигнальної розвідки (SIGINT), які можуть вловлювати комунікації, радіолокаційні сигнали та інші електронні випромінювання, надаючи цінну інформацію про присутність і діяльність підводних човнів.
Інфрачервоні та оптичні датчики також є частиною арсеналу виявлення. Вони можуть виявити тепловий слід або візуальну присутність підводного човна, особливо коли він перебуває біля поверхні.
Важливо "Циркони на задньому дворі" США: до столиці Куби прибув фрегат ВМФ Росії "Адмірал Горшков"Нагадаємо, Росія найближчими тижнями розпочне повітряні та військово-морські навчання в Карибському басейні. Передбачається, що кораблі ВМФ РФ зайдуть у порти Куби і Венесуели, а кульмінацією стануть військово-морські навчання вже восени.