Банки збираються переписувати курс: що буде з доларом до кінця робочого тижня
Банки збираються переписувати курс: що буде з доларом до кінця робочого тижня

Банки збираються переписувати курс: що буде з доларом до кінця робочого тижня

В українських банках очікується помітна зміна курсу готівкового долара. За прогнозом, у період до 14 червня вартість американської валюти в них перебуватиме в межах від 39,7 до 40,9 грн. Увечері ж 11 червня вони встановили курс валюти на середньому рівні 40,35/40,9 грн (купівля/продаж).

Про курсову ситуацію розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: схожі зміни відбудуться і в обмінниках. Так:

  • там курс долара очікується у межах від 39,6 до 40,85 грн;
  • увечері 11 червня вони визначили його у середні 40,4/40,92 грн (купівля/продаж).

При цьому, зазначається, деякі пункти обміну "пробуватимуть тестувати курс продажу американської валюти і до 41 грн". Проте довго це не триватиме – "натрапивши на низький попит за такого цінника, опускатимуть його".

Загалом же, зазначив він, "якщо бюджет зараз не стане надто активно заливати ринок новою порцією грошей за своїми розрахунками з контрагентами", щонайменш, до кінця червня зльоту курсу не передбачається. Відповідно, констатував Козирев, і Нацбанку доведеться менше витрачати валюти на інтервенції щодо підтримки гривні на міжбанку.

Курс долара в обмінниках сьогодні

Що буде з доларом у червні

Загалом у червні українцям не слід очікувати різких змін курсу долара. Так, провідний експерт Департаменту глобальних ринків ОТП Банку Євген Міюц зазначає: на початку червня очікується корекція курсу до 40/40,3 грн/долар – завдяки виплатам заробітної плати. Однак далі, за його словами, можливе зростання до рівнів 40,5/40,95 грн.

Водночас, директорка департаменту казначейських операцій Unex Bank Ганна Золотько прогнозує, що діапазон курсових коливань у червні перебуватиме в межах 40-41 грн. При цьому курс у конкретний момент часу залежатиме, за її словами, від низки факторів – зокрема, новинного фону.

Як повідомляв OBOZ.UA, за словами ж голови Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева ("Слуга народу"), при переході до керованої гнучкості курсу, НБУ попереджав, що коливання розширюватимуться. А тому українцям треба "потроху звикати" до цього.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader