Арташетс Ікономов подав до суду і заявив, ніби саме він розробив функцію екстреного зв'язку на телефоні, яка була впроваджена в iPhone.
Винахідник із РФ, такий собі Арташес Ікономов, намагався відсудити у російського представництва американської компанії Apple 295 млрд рублів (3,3 млрд доларів США). А ще хотів домогтися зняття з продажу смартфонів iPhone з функцією "Екстрений виклик — SOS", пише РБК.
Арташес Ікономов у своєму позові, поданому 2019 року, зазначив, що саме він є автором патенту телефону з функцією екстреного зв'язку типу "Екстрений виклик — SOS". Як заявив росіянин, Apple порушила його патент і вимагав від суду, щоб американську компанію зобов'язали зняти з продажу мобільні всі гаджети, що підтримують цю функцію. Суд відмовив у задоволенні позову, але Ікономов не зупинився і дійшов до Верховного суду. Але й там на нього чекало розчарування — Верховний суд теж став на бік Apple.
Офіс Apple в РФ, "Еппл Рус", не залишив це поза увагою і того ж 2019 року звернувся до Роспатенту з проханням анулювати патент Ікономова, попередньо визнавши його недійсним на території РФ. Підстави для цього знайшлися — винахід Ікономова не відповідає одній важливій умові — новизні. Роспатент відмовив російському підрозділу Apple. Винахідливий винахідник тут же спробував обернути ситуацію на свою користь і подав на "Еппл Рус" до суду. Цього разу в позові він вказав, що компанія порушила його виняткові права на корисну модель. Він зажадав компенсацію в розмірі 295 млрд рублів (3,3 млрд доларів за сьогоднішнім офіційним курсом — ред.). Через три роки суд відмовив у задоволенні позову. Позивач подав апеляцію і розгляд справи призупинили.
І ось 10 червня 2024 року патент було анульовано. Термін його дії становив з 2013-го до кінця 2023 року. Видання пише, що Арташес Ікономов є автором щонайменше 35 патентів, серед яких такі технології, як пристрої для ідентифікації громадян, пошуку інформації, перегляду контенту з коментарями, спілкування водіїв і замовників таксі.
Раніше ми писали про те, що блогер знайшов у моніторі неробочий російський чіп і після цього його хотіли змусити виплатити $58 тис. Чому виробник російських моніторів LightCom зажадав саме таку суму, невідомо, але блогер має намір судитися.