Спалах на Сонці спричинив найсильнішу сонячну бурю за останні 7 років
Спалах на Сонці спричинив найсильнішу сонячну бурю за останні 7 років

Спалах на Сонці спричинив найсильнішу сонячну бурю за останні 7 років

За кілька днів у гіперактивному регіоні сонячних плям AR3697 відбулися найпотужніші сонячні спалахи.

Величезний регіон сонячних плям AR3697 на поверхні Сонця, який більш ніж у 10 разів більший за Землю за розмірами, знову продовжує нагадувати про своє існування. Саме в цьому регіоні в травні відбулися найпотужніші спалахи, які спричинили найсильнішу геомагнітну бурю за останні кілька років. Тепер же новий потужний спалах на Сонці спричинив найсильніший сонячний радіаційний шторм з 2017 року, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені з Центру прогнозування космічної погоди NOAA, США, повідомили про те, що в суботу, 8 червня, в регіоні сонячних плям AR3697 виник спалах класу M9.7. Цей клас є другим за силою після класу Х, а це, своєю чергою, найсильніші з можливих спалахів на Сонці. Сонячними спалахами називають сильні викиди електромагнітного випромінювання та енергії, які виникають на поверхні Сонця.

За словами вчених, черговий спалах був настільки сильним, що спричинив найпотужнішу сонячну радіаційну бурю за останні 7 років. Такі події можуть становити загрозу для операцій із запуску космічних апаратів і супутників, а також можуть порушувати роботу короткохвильового радіозв'язку на Землі. Нова буря мала рівень S3 і викликала велике відключення радіозв'язку в північному полярному регіоні на Землі.

Новий потужний спалах на Сонці спричинив найсильніший сонячний радіаційний шторм із 2017 року
Фото: NASA

Після того, як стався спалах на Сонці майже зі швидкістю світла до нашої планети попрямували енергійні протони. Після того, як вони прибули до нашої планети, то частинки вступили у взаємодію з магнітним полем Землі і попрямували до полюсів.

Під час спалаху класу M9.7 також стався корональний викид маси, тобто виверження плазми в космос. Ці потоки плазми можуть досягти зовнішніх шарів атмосфери Землі у вівторок, 11 червня, і викликати геомагнітну бурю. Передбачається, що це може бути помірна буря рівня G2.

А в понеділок, 10 червня, у тому самому регіоні сонячних плям виникав потужніший сонячний спалах класу Х1.5. Це також призвело до короткочасного вимкнення радіозв'язку в деяких регіонах планети. Учені прогнозують, що рівень сонячної активності найближчими днями знизиться, адже регіон сонячних плям AR3697 не буде спрямований у бік Землі.

Як уже писав Фокус, на найвищій горі на Марсі вперше знайшли водяний лід, хоча це вважалося неможливим. Автори відкриття кажуть, що тонкий шар водяного льоду виникає вночі в кратерах на вершині вулканів і зникає після сходу Сонця.

Також Фокус писав про те, що згідно з новим дослідженням на Марсі не було виявлено підземне озеро з рідкої води. Вчені вважають, що насправді автори цього відкриття неправильно розшифрували дані орбітальних апаратів.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader