![Гетманцев анонсував підвищення податків: "Всі разом власним коштом профінансуємо"](https://thumbor.my.ua/GJbWHUlQborwQIao6sExCU4CHPc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F554ad4bbb3d136c3446bebcb0d0eae5b.jpg)
Гетманцев анонсував підвищення податків: "Всі разом власним коштом профінансуємо"
В українських ЗМІ та соцмережах активно обговорюють можливе підвищення ПДВ та військового збору, яке начебто планує влада. Є думки, що це лише початок, і що дефіцит бюджету настільки великий, що доведеться ще підвищувати податки.
"Телеграф" взяв інтерв'ю у Данила Гетманцева, голови профільного парламентського комітету з питань фінансів та податкової політики. Гетманцев підтвердив, що проблема дефіциту бюджету справді серйозна.
![Фінанси, гроші, бюджет / фото: Freepik](https://thumbor.my.ua/jGO_slKaUjPtga98l5jz1_DPrNE=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F6b3a3eddd188cd5ac2c925cc8dec0d3d.jpg)
За оцінками Міністерства фінансів, дефіцит складає приблизно 200 млрд грн. Основна причина - значні витрати на безпеку та оборону, які зараз становлять 60% державного бюджету, що еквівалентно 40% ВВП країни.
На ситуацію також вплинула затримка в міжнародному фінансуванні в першому кварталі цього року, коли Україна отримала лише 10% від очікуваних сум. Однак уряд вжив низку заходів для пом'якшення ситуації, зокрема:
- перенаправлення коштів з дорожнього фонду до загального фонду бюджету,
- переказ військового ПДФО з місцевих бюджетів до державного бюджету,
- додаткове оподаткування надприбутків банків.
Ці заходи допомогли отримати додатковий ресурс у 200 млрд грн, що частково підтримало бюджет на початку року.
До додаткових джерел фінансування також відносяться
- Держкомпанії швидше виплачують дивіденди й прибуток.
- НБУ виплатив уряду 38,8 млрд грн податків, на 2,2 рази більше, ніж очікувалося.
- Економіка стала менш залежною від держави, що забезпечило зростання надходжень до бюджету на 47,1% у порівнянні з 2023 роком.
Гетманцев говорив, що детінізація означає кілька речей. Наприклад, встановлення спеціальних пристроїв, які реєструють продажі, і введення штрафів за їхнє невикористання. Також це боротьба зі зловживаннями у сфері ПДВ. Всі ці кроки допомагають збільшити доходи від податків, наприклад, від ПДВ та податку на прибуток.
![Міністерство фінансів України - фото ZIK](https://thumbor.my.ua/PQKsQV7Fej37kdh7AXmCW7YV0ro=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fd5e739010437dfc7ebdd15661604cd0a.jpg)
Гетманцев також сказав про деякі небезпеки, які можуть погіршити фінансову стабільність:
- Перегляд боргів
- Зростання витрат на армію
- Менше впливу держави на економіку
- Гроші у банках на облігації
- Проте, на столі є і низка негативних рішень, які уряд намагається уникати.
Скорочення видатків бюджету є малоефективним, бо зекономлені кошти не покривають військові потреби. Переведення частини грошей місцевих бюджетів у військові облігації теж небажане, бо це шкодить фінансовій децентралізації. Зниження курсу гривні та друк нових грошей можуть мати негативні економічні наслідки.
![гроші](https://thumbor.my.ua/K8CiB-CWZ1iXE1tKLOL9gwvGKik=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fd61210cc859d3fb98cc4b3fe9430cf41.jpg)
Підвищення ПДВ та військового збору може бути необхідним для фінансування армії, хоча це погано для економіки. Гетманцев сказав, що без змін у податках зібрати гроші неможливо. Кабмін готує нові пропозиції щодо податків, але точних цифр ще немає.
Інші можливі зміни включають податок на доходи фізичних осіб, акцизи (два законопроєкти вже ухвалені в першому читанні) та військовий збір.
Нагадаємо,Микола Томенко вказав на подвійних громадян у владі: "Шкідники і зрадники України"
Вам буде цікаво дізнатися куди підуть гроші, які з нас "здеруть" за світло: блогер вказав на зарплату і забаганки директора Енергоатому
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)