Сторінки рукопису не скріплені між собою, а зберігаються окремо у скляних рамах та дерев'яних скринях.
Одну з найдавніших у світі книг, кодекс Кросбі-Шойєна, продали на аукціоні Christie's у Лондоні за 3 065 000 фунтів стерлінгів (близько 158 млн грн). Цей таємничий твір, написаний на папірусі, знайшли у глечику біля підніжжя скелі посеред єгипетської пустелі ще в 1952 році. Про це пише видання Daily Mail.
Рукопис датується серединою 3-го та початком 4-го століття й містить два найдавніших тексти Біблії — "Книгу пророка Іони" і "Послання Петра". Сторінки книги не скріплені між собою, а зберігаються окремо у скляних рамах та дерев'яних скринях.
Твори написані у переломний період історії, коли віра людей у багатьох богів відмирала, а християнство ставало дедалі популярнішим.
"Кодекс Кросбі-Шойєна — одна з трьох найбільших знахідок ХХ століття, яка зробила революцію у вивченні християнства. Це найдавніша з відомих книг, що зберігалась у приватних руках, і водночас одна з найдавніших книг, що взагалі існують", — зазначив Еудженіо Донадоні, старший спеціаліст Christie's з середньовічних та ренесансних рукописів.
Фахівці припускають, що ці кодекси існували й раніше, але жоден з них не зберігся. Саме тому знайдений екземпляр можна вважати унікальним об'єктом в історії християнства та інформаційних технологій.
До 1981 року книга зберігалась в Університеті Міссісіпі (США), а пізніше, в 1988 році, її викупив норвезький колекціонер манускриптів, доктор Мартін Шойєн.
Рукопис пролежав недоторканим у пустелі близько 1500 років.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що надзвичайно рідкісну фігурку Боба Фетта із відомого фільму "Зоряні війни" заввишки всього 9,5 см продали на аукціоні за рекордні $525 000.
До того ж новозеландський аукціонний дім Webb's повідомив, що єдине перо вимерлого птаха гуйя стало найдорожчим пером у світі після того, як було продано за 28 417 доларів. Птахів гуйя вважали священними у народу маорі, і їхнє пір'я прикрашало головні убори вождів і членів їхніх сімей. Востаннє їх бачили 1907 року.