Рідкісних дельфінів різних видів помітили разом в океані: ніхто не знає, навіщо вони зібралися
Рідкісних дельфінів різних видів помітили разом в океані: ніхто не знає, навіщо вони зібралися

Рідкісних дельфінів різних видів помітили разом в океані: ніхто не знає, навіщо вони зібралися

Дослідники губляться в здогадках, навіщо двом вразливим видам дельфінів треба було збиратися біля узбережжя Камбоджі.

Дослідники сфотографували рідкісного іравадійського дельфіна (Orcaella brevirostris), який перебуває під загрозою зникнення, в групі індо-тихоокеанських горбатих дельфінів (Sousa chinensis). Відомо, що малюк перебував у компанії своєї матері, проте вчені не розуміють, як вони опинилися в оточенні зовсім іншого виду дельфінів, пише Live Science.

Іравадійські дельфіни темно-сірі зі сплющеними мордами, а індо-тихоокеанські горбаті дельфіни рожеві, з довгими носами, а тому мати з дитинчам сильно відрізнялися від загальної маси ссавців, що плавають біля узбережжя Камбоджі.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дивовижні кадри були зроблені співробітниками Служби охорони морського середовища Камбоджі. Дослідники заявили, що взаємодія була "надзвичайно незвичною", оскільки два види зазвичай збираються лише під час пошуку їжі в одному і тому ж районі.

За словами провідного наукового співробітника Камбоджійського проєкту зі збереження морських ссавців Бекі Чемберс, вони з колегами були раді виявити дитинча вразливого виду, проте досі не впевнені, що змусило їх опинитися разом. Вчені вважають таку поведінку загадковою і не можуть з упевненістю сказати "добре це чи погано".

Іравадійські дельфіни відомі в усьому світі тим, що випльовують воду з рота і допомагають людям ловити рибу. Цей вид перебуває під загрозою зникнення почасти тому, що тварини часто заплутуються в рибальських снастях. Дослідники не знають, скільки дельфінів Іраваді залишилося в дикій природі, але, згідно з Червоним списком МСОП, їхня популяція сильно фрагментована.

За словами Чемберс, вони з колегами досліджували дельфінів на півдні Камбоджі, коли вперше зустріли дитинча. Увагу вчених привернуло те, що дитинча фактично було новонародженим, а зовсім не підлітком, які раніше зустрічалися вченим.

Індо-Тихоокеанський горбатий дельфін (ліворуч) і дельфін Іраваді
Фото: Shutterstock

Відомо, що іравадійські дельфіни гібридизуються з індо-тихоокеанськими горбатими дельфінами, але це відбувається вкрай рідко. Водночас учені не помітили явних ознак того, що дитинча є плодом двох різних видів тварин — усі його фізичні особливості характерні для ірвадійського дельфіна. Це дає змогу припустити, що обидва його батьки належали до дельфінів Іраваді.

Обидва види цих дельфінів однаково дбають про дитинчат, які не є їхніми прямими нащадками, у рідкісних випадках така турбота також може поширюватися і на інші види, проте вчені не впевнені, чи дбали горбаті дельфіни про дитинча, чи намагалися йому нашкодити.

Існує ймовірність, що дельфіни насправді намагалися відокремити матір від дитинчати в акті агресії, можливо, мотивованої конкуренції. Однак дослідники не можуть сказати напевно.

Раніше Фокус писав про те, що мати-косатка допомогла синові втопити дитинча, щоб її чадо могло розмножуватися.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader