Новітні комплекси протиповітряної оборони ЗС РФ знищені американськими ракетами, створеними майже 40 років тому, пояснили журналісти. Удари старих ATACMS показують, що російська зброя не така ефективна, як заявляється.
Росія втратила пускові установки С-400 "Тріумф", які мали б захистити військові об'єкти ЗС РФ в окупованому Криму. Удар по них завдали старими американськими ракетами ATACMS, які летіли на половину максимально можливої відстані. Про наслідки регулярного використання ATACMS Силами оборони розповіло видання Business Insider.
Журналісти нагадали, що в ніч на 10 червня стало відомо про знищення трьох російських установок ППО. Одна з них стояла під Джанкоєм — це була надсучасна C-400, створена у 2007 році. Дві інші стояли під Чорноморськом і Євпаторією — С-300, створені у 1975 році. Особливу увагу викликає повітряний удар по С-400, ідеться у статті. Для атаки Сили оборони використали ракети ATACMS, випущені у США у 1986 році.
"Удар по Криму, ймовірно, є ще одним прикладом того, як старіші ракети, поставлені із Заходу, можуть звести нанівець навіть найсучасніші системи протиповітряної оборони Росії", — зауважили журналісти.
У статті наведено коментарі кількох експертів, які пояснили значення атак по військових цілях РФ у Криму.
- С-400 вважались найефективнішою системою ППО Росії. Однак війна в Україні показала, що реальність виявилась "суперечливою", — відзначив директор програми великої стратегії американського аналітичного центру Defence Priorities Раджан Менон.
- Новітні комплекси ППО застосовували проти британських ракет Storm Shadow, які розробили у 2003 році. З часом з'ясувалось, що інший тип ракет, який мають ЗСУ, летять з такою швидкістю, що це "проблема для росіян", — про це сказав аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень Фредрік Мертенс.
- Влучання ATACMS по С-400 говорять про те, що відтепер Україна має інструменти, щоб діставати до такого типу озброєння ЗС РФ, а також до будь-якого іншого. Крім того, у межах досяжності — усі військові цілі на території окупованого Кримського півострова. Завдяки цьому Крим став "нікчемним у військовому плані", нагадали журналісти коментар військового аналітика Філіпа Карбера.
Зазначимо, Генштаб ЗСУ 10 червня підтвердив, що вдалось поцілити по трьох установках ППО в окупованому Криму. Окремо зазначалось, що росіяни не збили жодної ракети, яку запустили по них українці. Тоді ж з'явились супутникові фото наслідків влучання під Джанкоєм. На фото можна побачити слід вибуху, який стався за 2 км від Джанкойського аеродрому. Військові експерти зауважували, що у вказаній точці могла стояти ще й потужна радіолокаційна станція, яка "бачила" цілі на відстані до 200 км.
Нагадуємо, 12 червня військовий оглядач Олександр Коваленко пояснив, що ракети ATACMS можуть відіграти роль у новому наступі ЗСУ у 2024 році.