"Пухнасті" загарбники тероризують рибалок і блокують системи охолодження електростанцій
"Пухнасті" загарбники тероризують рибалок і блокують системи охолодження електростанцій

"Пухнасті" загарбники тероризують рибалок і блокують системи охолодження електростанцій

Інвазивний вид крабів із Китаю захоплюють річки та протоки мегаполісів — місцева влада закликає відловлювати "терористів".

Волохаторукий краб із пухнастими клешнями є інвазивним видом із Китаю і відомий тим, що тероризує рибалок і блокує системи охолодження електростанцій. Тепер Департамент охорони навколишнього середовища Нью-Йорка (NYDEC) попереджає, що тварини захоплюють мегаполіс, пише Daily Mail.

Співробітники департаменту закликають жителів мегаполіса ловити крабів і поміщати їх у морозильні камери, а потім повідомляти владу. Раніше повідомлялося про спостереження крабів уздовж річок Гудзон і Ніссеквог, а також у протоці Лонг-Айленд. Зазначимо, що раніше вторгнення крабів спостерігалося в Сан-Франциско, Чесапікській протоці й навіть у лондонській річці Темзі.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Морські біологи також висловили стурбованість тим, що інвазивний вид може витіснити багато місцевих видів, які сьогодні перебувають у вразливому становищі. Ба більше, вчені вважають, що краби також можуть змінити весь місцевий харчовий ланцюг. За словами захисників природи, краби переміщаються між солонуватими та морськими водами, а також мають потенціал руйнувати місцеві екосистеми, конкуруючи з видами, що мешкають у них.

У департаменті закликають відловлювати мохнаторуких крабів
Фото: NYDEC

NYDEC описав китайського волохаторукого краба Eriocheir sinensis, що мешкає у Східній Азії, як "хижака широкого профілю", здатного змінювати цілі харчові ланцюги: інвазивний вид поїдає ікру місцевих риб і безхребетних. Крім того, представники цього виду використовують техніку риття, яка може дестабілізувати береги річок і посилити ерозію. Це, своєю чергою, збільшує ризик повеней і зменшує середовище проживання місцевих видів.

Китайські волохаторукі краби можуть бути різних відтінків від світло-коричневого до оливкового. Спочатку свого життєвого шляху вони крихітні, проте в міру дорослішання ростуть і розвивають свої волохаті клешні. На клешнях є густі ділянки коричневих щетинок або "щетинок", які й дали крабам-рукавицям свою назву.

У департаменті закликають відловлювати мохнаторуких крабів
Фото: NYDEC

Відомо, що інвазивний вид крабів уперше доставили до США 1992 року траулерами для лову креветок. У результаті краби обґрунтували свою популяцію в затоці Сан-Франциско. В Азії представники цього виду вважаються делікатесом, а тому краби також були незаконно завезені на ринки Лос-Анджелеса і Сан-Франциско, попри те, що в США заборонено імпорт, експорт або продаж живих крабів цього виду.

Про появу першого волохаторукого краба в Нью-Йорку повідомили 2007 року, коли його виявили під час комерційного лову в річці Гудзон. За майже два десятиліття популяція крабів значно розширилася і тепер зоозахисники змушені звернутися до громадськості із закликом відловлювати представників цього виду.

Мохнаторукі краби захоплюють Нью-Йорк
Фото: NYDEC

Співробітники NYDEC закликають жителів Нью-Йорка оглядати човни, причепи та обладнання, а також видаляти сміття і бруд із них, щоб позбутися інвазивного виду. У разі виявлення рукавичного краба співробітники департаменту закликають видалити краба з навколишнього середовища, сфотографувати, а потім заморозити й передати владі для подальшого аналізу. Також місцевих жителів просять вказувати точне місце виявлення краба, щоб співробітники департаменту могли пізніше дослідити місце.

Раніше Фокус писав про те, що мільйони років краби тікали з океану на сушу, а потім поверталися.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader