«Репортери без кордонів» (RSF) оприлюднили сім рекомендацій щодо штучного інтелекту в інформаційному просторі, закликаючи Європарламент та інші інституції прийняти їх, йдеться на сайті міжнародної організації.
Раніше в ЄС вже ухвалили кілька знакових законів, зокрема Регламент цифрових послуг (DSA), Закон про штучний інтелект та Закон про свободу ЗМІ (EMFA). На думку експертів, Європарламенту вкрай важливо продовжувати надавати пріоритет праву на достовірну інформацію.
«Інформація — це одна зі сфер, якій найбільше загрожує розвиток штучного інтелекту, якщо вона не регулюється. Дивно, але закон про штучний інтелект не вважає її сектором "високого ризику". Він також виключений із 14 "стратегічних секторів". Ми закликаємо ЄС усунути ці недоліки шляхом зміцнення законодавчої бази та розробки амбітних державних політик і управління в інформаційному просторі», — сказав керівник відділу штучного інтелекту та глобальних викликів RSF Артур Грімонпонт.
Рекомендації RSF поділяються на три ключові виміри: посилене регулювання, більш амбітна політика державної підтримки та справжнє інституційне управління в цій сфері.
З точки зору регулювання, RSF підтримує:
- впровадження зобов’язань для систем штучного інтелекту, які відіграють центральну роль у поширенні інформації, для розширення надійних джерел;
- встановлення режиму відповідальності за створення та розповсюдження дипфейків;
- справедлива винагорода для творців, чий контент використовується для навчання або забезпечення моделей.
Що стосується політики державної підтримки, організація закликає ЄС:
- визнати інформацію пріоритетною сферою для розвитку надійних систем ШІ;
- масово фінансувати незалежні дослідження в цій галузі.
У сфері управління RSF закликає:
- віддавати перевагу співпраці, а не міжнародній конкуренції;
- індексувати засоби державного регулювання до повноважень галузі, яку він має наглядати.
Нагадаємо, робоча група із захисту даних, утворена в Єврокомісії, понад рік вивчала відповідність вимогам європейського закону про захист персональних даних чатбота ChatGPT і 24 травня опублікувала звіт. Основний висновок полягає в тому, що фахівці досі не впевнені, що компанія-розробник OpenAI дотрималася вимог щодо законності та конфіденційності обробки даних, створюючи свій штучний інтелект. У разі визнання порушень компанії-розробнику чатбота зі штучним інтелектом OpenAI загрожує штраф у розмірі 4% від річного обороту.
У травні Україна долучилася до спільної Міністерської заяви 27 країн про потребу міжнародної співпраці для реагування на швидкий розвиток технологій ШІ та ризиків, пов’язаних з цим. Заява зосереджена на трьох основних цілях: безпеці, інноваціях та інклюзивності ШІ.
Фото: Європарламент/Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.