«Суспільне Чернігів» покаже документальний проєкт «Я тут закон. Катівня у Вишневому»
«Суспільне Чернігів» покаже документальний проєкт «Я тут закон. Катівня у Вишневому»

«Суспільне Чернігів» покаже документальний проєкт «Я тут закон. Катівня у Вишневому»

Стрічка розповідає про українських в’язнів російських катівень у селі Вишневому на Чернігівщині.

13 червня о 19:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» відбудеться прем'єра документального проєкту «Я тут закон. Катівня у Вишневому». Автори фільму зібрали історії тих, хто пройшов через катівні росіян, переживши полон та тортури, тих, кого розстріляли окупанти і тих, кому вдалось вижити.

Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.

Події, зображені у документальному фільмі, відбувались у лютому-березні 2022 року у 30 кілометрах від Чернігова. Саме там базувався пункт управління групи російських військ «Центр», які наступали на Київ і там окупанти влаштували дві катівні, у яких утримували сотні українських військових та цивільних. Бранці росіян, яким вдалось вижити, згадують командира із позивним «Закон», який керував допитами та надавав накази про розстріл. Журналісти розшукали «Закона» і поговорили з ним. 

Над створенням проєкту  «Я тут закон. Катівня у Вишневому» працювали: автори — Аліна Коржинська та Олександр Котенко; редактори — Андрій Тіток, Алла Скорик, Ольга Конопацька-Плєхова; оператори — Олександр Поліщук, Роман Репа, Микола Іванчик, Олексій Жернов; режисер монтажу — Дмитро Сахон; звукорежисери — Дмитро Сахон, Сергій Білоненко, Віктор Нешайний.

Роботу над документальним проєктом починав Олександр Котенко, який разом з оператором Миколою Іванчиком багато знімав у Вишневому. Зараз вони обоє служать у лавах ЗСУ. Естафету підхопила Аліна Коржинська.

«Коли ми вперше приїхали у Вишневе, я була вражена масштабом злочину росіян. До катівень у Вишневому організовано звозили людей з різних районів Чернігівщини, їх утримували в абсолютно нелюдських умовах і застосовували тортури. Я хочу, щоб як можна більше людей дізнались про страшні події у Вишневому. Також сподіваюсь, що наша робота сприятиме покаранню винних у цих воєнних злочинах», — розповіла авторка проєкту Аліна Коржинська.

Фото: Суспільне

 

 

 

Читайте також
Документальний фільм «Битва за Чернігів» презентували в Косово
Media Development Foundation вручила нагороди командам «Суспільне Харків» та «Суспільне Чернігів»
«Суспільне Чернігів» передало переможцю благодійного аукціону прапор з підписом Валерія Залужного
Суспільне презентує фільм «Битва за Чернігів»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader