Завершає цикл великодніх свят Трійця – свято Зіслання Святого Духа. З нею у православних християн пов’язана поминальна, або як її ще називають батьківська субота. Вона ще має назву Вселенської.
OBOZ.UA зібрав усі головні традиції цього дня. Розповідаємо, чи потрібно цього дня відвідувати цвинтар та ходити до церкви.
Традиції Троїцької батьківської суботи
Вселенська батьківська субота відзначається напередодні Трійці, яка завжди випадає на неділю. ЇЇ дата щороку змінюється і залежить від дати Великодня. Поминання померлих відбувається на 49 день після найбільшого християнського свята. Цього року він припадає на 22 червня.
Відвідувати могили покійних родичів можна як в саму поминальну дату, так і напередодні – у п’ятницю. При цьому варто навести на цвинтарі лад, покласти живі квіти, помолитись за душі померлих.
Зранку в суботу в церквах служать заупокійну літургію, а потім панахиду. Священники моляться за померлих, імена яких залишають у записках віряни. Після служби можна замовити приватну панахиду на кладовищі.
Цей день рекомендується провести у пості. А також зайнятись приготуваннями оселі до святкування Трійці – прибрати її та прикрасити живою зеленню.
На обід у Вселенську батьківську суботу варто подавати страви, які вважаються поминальними. Це може бути кутя, пиріжки, млинці, кисіль, а також страви, які любили покійні.
Заборони Троїцької батьківської суботи
Оскільки цей день вважається поминальним, на нього не варто призначати розважальні заходи чи веселощі. Краще провести його у спогадах про померлих, роздумах та молитві.
Також не варто у цю дату сваритися, лихословити, пліткувати, ображати інших. Особливо згадувати злим словом померлих. Натомість потрібно думати про хороше, допомагати іншим, подавати милостиню, тощо.
Під забороною у дні Трійці також важка фізична праця. Прибирання на кладовищі краще зробити напередодні.
Раніше OBOZ.UA розповідав, коли цього року українці відзначають Трійцю, та які традиції пов’язані зі святом.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.