Сильно перевершує за ШІ: аналітики пояснили, чому США не зможуть перемогти Китай у війні
Сильно перевершує за ШІ: аналітики пояснили, чому США не зможуть перемогти Китай у війні

Сильно перевершує за ШІ: аналітики пояснили, чому США не зможуть перемогти Китай у війні

Експерти з аналітичної компанії Govini вважають американський військовий ШІ слабким, а також радять Пентагону знизити залежність від китайських комплектуючих.

Згідно зі звітом аналітичної компанії Govini, Китай випереджає США в розробці штучного інтелекту. Експерти вважають, армія США навряд чи вийде переможцем у разі конфлікту з Народно-визвольною армією (НВАК), пише Breaking Defense.

Щорічна система показників національної безпеки, що розробляється Govini, дає оцінку найважливішим технологіям, програмам і оборонній промисловій базі США, використовує унікальні набори даних, можливості машинного навчання для збирання та аналізу стратегічної інформації. Нещодавно компанія представила звіт, де було проаналізовано 15 найважливіших технологічних галузей, необхідних для оборони США.

Під час нещодавнього брифінгу генеральний директор Govini Тара Мерфі Догерті заявила, що Міністерство оборони США, як і раніше, розглядає ШІ як науковий проект, і в цьому велика помилка військових, вважає вона. На думку експерта, якщо вибухне військовий конфлікт, то в плані ШІ у Китаю буде велика перевага і потенційно перемога США буде неможливою.

У разі виникнення напруженості між двома країнами Китай може нашкодити США, атакувавши американську енергетичну мережу і зруйнувавши її зсередини, вважає Тара Догерті. Однак вона зазначила, що у Міноборони є всі можливості для того, щоб прискорити розробки технологій штучного інтелекту. Вона також порадила Пентагону негайно вжити всіх необхідних заходів для поліпшення цих можливостей.

Згідно з даними Breaking Defense, у щорічній системі показників національної безпеки згадується, що Китай має більше патентів, ніж США, у 13 найважливіших технологічних галузях. Це ще один доказ того, як азіатська країна за останні роки просунулася вперед у розвитку штучного інтелекту.

Догерті порадила Міністерству оборони провести розслідування і знайти відповіді на питання, чому воно відстає в галузі патентів, пов'язаних зі штучним інтелектом, що є показником інновацій, а потім домогтися успіхів у цьому відношенні.

У доповіді за 2024 рік також порушується проблема нестачі комплектуючих, від якої страждає оборона США. У ній ідеться про те, що кілька ключових програм Міністерства оборони можуть опинитися в критичному стані в разі виникнення конфлікту. Переважно це пов'язано з тим, що програми покладаються тільки на одного постачальника комплектуючих, і для заміни деталей знадобиться чимало часу.

Лідерство Китаю в глобальному ланцюжку поставок стане ще однією великою проблемою в разі виникнення конфлікту. Тому Догерті порадила Пентагону диверсифікувати постачальників і перенести залежність від запчастин у більш дружні країни.

Раніше ми писали про те, що КНР і США бояться воювати один з одним, тому що у кожної країни є небезпечний військовий ШІ. Штати і Китай не можуть домовитися і врегулювати використання ШІ у військовій сфері. Пекін побоюється, що Вашингтон делегує нейромережам управління ядерною зброєю.

Джерело матеріала
loader
loader