Про це кореспонденту Укрінформу повідомив інструктор, ветеран ЗСУ та керівник компанії «Вітруган» Станіслав Янченко.
«Ми зібрали спеціалістів і навчаємо керувати дронами безкоштовно лише тих, хто готовий долучитись за контрактом до лав ЗСУ. У нас є теорія, багато практики. Потім ми допомагаємо з документами, супровід до підрозділу… Близько сотні людей ми вже навчили. Тепер плануємо готувати 30-50 людей на місяць», - зазначив Янченко.
За його словами, кілька тижнів майбутні пілоти дронами проходять теорію, а це - топографія, орієнтування на місцевості, тактична медицина, інженерна частина та інше. Літати вчаться спочатку на симуляторах, а потім - на всіх можливих дронах.
«Кожен пілот може сам зібрати дрон, відремонтувати, підібрати ворожий, відправити назад і інше. Це не просто керування дронами, це більше… Якщо буде більше хлопців, які воюватимуть розумом та дронами, то й піхоті буде легше. Чим більше технологій, тим менше втрат», - запевняє інструктор.
Він переконаний, що кількість охочих пройти таке навчання буде лише зростати, якщо майбутні пілоти дронами будуть переконані, що служитимуть за отриманою спеціальністю.
Як повідомлялось, у Києві проводять безкоштовний курс про роботу операторів БПЛА.
Фото: Сухопутні війська, ілюстративне