Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.
У The New York Time опублікували проєкт нереалізованого українсько-російського договору, який могли підписати у квітні 2022 року.
Стало відомо, про що йшлося в договорі.
Зазначається, що документи були надані українськими, російськими та європейськими джерелами і підтверджені як справжні учасниками переговорів та іншими близькими до них людьми.
"Деякі аспекти цих документів уже спливали, але більша частина матеріалів раніше не розкривалася", - пише NYT.
Про що йшлося в тексті договору
Крим під анексією
У документі йдеться, що статус Криму мав бути визначений протягом 10 або 15 років, при цьому Україна обіцяла не намагатися повернути півострів силою.
Незалежність Л/ДНР
"Україна визнає незалежність Донецької народної республіки і Луганської народної республіки в адміністративних межах колишніх Донецької та Луганської областей України і у зв'язку з цим вносить комплексні зміни в національне законодавство", - пише видання.
Нейтральний статус
За договором Укрпаїна не повинна була вступати у військові союзи, а також розгортати військові бази і контингенти. Водночас країна могла вступити до ЄС.
"Сторони цього Договору поділяють розуміння того, що статус України як постійно нейтральної держави, з урахуванням положень цього Договору, сумісний з можливим членством України в Європейському союзі", - вказано у повідомленні.
Гарантії для України
Державами-гарантами мали стати Велика Британія, Китай, Росія, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Канада, Італія, Польща, Ізраїль.
Попри це, щодо гарантій виникли серйозні різночитання.
Росія включила пункт, згідно з яким усі держави-гаранти, мали схвалити заходи у відповідь у разі нападу на Україну.
"Держави-гаранти і Україна погоджуються, що в разі збройного нападу на Україну кожна з держав-гарантів... на підставі рішення, погодженого всіма державами-гарантами, надасть... допомогу Україні, як постійно нейтральній державі, що зазнала нападу...", - мовиться в тексті договору.
Російська мова
Росія вимагала від України зробити російську мову офіційною.
"Україна протягом 30 (тридцяти) днів після підписання цього Договору повинна зняти всі обмеження на використання російської мови в будь-якій місцевості відповідно до Додатка 2".
Скасування санкцій
Країна-агресорка також забажала публічно закликає всі держави і міжнародні організації скасувати і надалі не запроваджувати будь-які та всі санкції і обмежувальні заходи, запроваджені від 2014 року проти Російської Федерації.
Денацифікація України
Україна мала визнати, що засуджує нацизм у всіх його проявах, і зобов'язувалася скасувати низку законів і нормативних актів (зокрема, щодо ролі ОУН-УПА і статусу їхніх ветеранів).
Читайте також: